Před utkáním byl mezi oběma mužstvy jednobodový rozdíl a tři místa v tabulce ve prospěch hostů. Domácí se však netajili tento fakt v zápase změnit, což se jim celkem bez problémů podařilo.

 Chrudimští disponují vcelku kvalitním kádrem, kde výraznější osobností je exligový Petr Vladyka, který na hřišti rozhodně netěží ze jména, ale především ze svého výkonu. Novopacký trenér Vlastimil Frýdek se musel v utkání obejít bez zraněných Romana Jelínka a Jana Keszega a z pracovních důvodů absentovali ještě Zdeněk Kout a Lukáš Musil.

 Na lavičku tak premiérově usedli i dva dorostenci Lukáš Bekr a Ondřej Krejčí. Přesto zahajovací sestava byla totožná s úspěšnou sestavou z minulého kola z domácího utkání s Turnovem. Úvod zápasu vyšel lépe Novopackým.

AFK Chrudim – 1. FK Nová Paka 3:0 (1:0). Již ve 2. minutě dostal do křídelního prostoru míč Banda, jeho pěknou střelu chrudimský gólman Žďánský vyrazil a Bažíkovi se nepodařilo z ostrého úhlu vrátit balón do prázdné branky. Poté však domácí především v ofenzivě začali potvrzovat svoje kvality a novopacká obrana se měla co ohánět. V jednom případě musel zasahovat na poslední chvíli brankář Ottmar. Novopačtí vyráželi k brejkům, ale v zakončení byli značně nepřesní.

V 18. minutě fauloval u postranní čáry Jisl a nařízený trestný kop poslal Vladyka na hlavu robustního Rahimiče, který lehkou tečí dostal Chrudim do jednobrankového vedení. Domácí i po této brance hrozili především ze standardních situací, které všechny režíroval Vladyka. Hosté se sice snažili oplácet stejnou mincí, ale střelbě často předcházela zbytečná kombinace, nebo razance střel nebyla pro Žďánského nebezpečím.

„Rozhodujícím okamžikem zápasu byly dvě minuty v úvodu druhé půle, kdy Novopačtí dvakrát inkasovali. Nejprve v 51. minutě hosté reklamovali zcela zbytečně autové vhazování, na což rozhodčí vůbec nereagoval a chrudimský Vágner se lehce dostal do pokutového území Nové Paky, kde zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel Haufa a ten poslal míč nekompromisně do sítě. O dvě minuty později ve stejném prostoru úřadoval Rešetar, kdy tentokrát opět signalizovali hostující hráči míč mimo hrací plochu se stejným výsledkem jako v 51. minutě a navíc přestali hrát. Zpětná přihrávka Rešetara našla opět Haufa a ten zopakoval svoji činnost s dvouminutovým odstupem,“ dodává novopacký sekretář Petr Ježek.

Rozdíl tří branek tak najednou z utkání udělal již jednoznačnou výsledkovou záležitost domácího mužstva. Hosté tak začali v dalším čase podrážděně reagovat na výroky hlavního arbitra Pastyříka z Plzně a ten je „odměňoval“ postupně jednou kartou za druhou. Na tento fakt musel reagovat i trenér Frýdek a provedl tak změny, které měly eliminovat případnou kartu červenou. Chrudimští si již ve zbytku utkání taktickou hrou výsledek pohlídali a nepřipustili žádný obrat. Naopak ve dvou případech ještě gólman Ottmar bravurními zákroky ochránil hosty od případné vyšší porážky. Po úspěšném výsledkovém tažení novopackého mužstva tak přišlo důrazné varování, které je zároveň cennou zkušeností pro nováčka soutěže.

Zkušenosti tak budou moci Novopačtí zúročit již v sobotu 17. října, kdy od 15.30 hodin hostí na svém stadionu v Jírových sadech „pohárovou štiku“, přemožitele prvoligové Mladé Boleslavi, druholigových Vítkovic a nedaleko senzaci byli fotbalisté Sokola Živanice i v utkání s FK Baumit Jablonec nad Nisou. (axe)