Karol Dobiáš vedl trénink na umělé trávě Městského stadionu a zaujal svým klidem, kamarádským přístupem, ale také náročností k svěřencům, kterým nic neslevil. I když několik hráčů základní sestavy, jako Michal Puš, Robert Samko či David Rejha, ještě trávilo dovolenou, fotbalistů přišlo hodně přes dvacet. Šlo o zajímavé zpestření přípravy na nový ročník krajského přeboru, který odstartuje 9. srpna.


Změna je život


„Bylo to zajímavé, ale hlavně poučné“, poznamenal mladý brankář Jan Drusan, jehož Karol Dobiáš několikrát pochválil při nacvičovaní střeleckých situací, na které sám nahrával, ale hodně pokusů stačil Drusan zlikvidovat. Vše vyvrcholilo přátelským zápasech „Modří – Zelení“, kde host předváděl i přes věk (ročník 1947) parádní kousky. Výsledek 4:1 není podstatný. Se zaujetím sledovali trénink funkcionáři SK Jičín Jan Malý, Miloš Vejvoda. Josef Oborník i trenér béčka Arnošt Kozma. Vždy o krátkých přestávkách vzpomínali na působení československého internacionála coby hráče Trnavy, reprezentanta ČSSR a při dalších činnostech. Devadesát minut rychle uplynulo, a tak promočení aktéři spěchali do sprch a odtud do restaurace Divá Bára, kde se při plzeňském vše hodnotilo a vzpomínalo až přes půlnoc.


Jak nám prozradil Karol Dobiáš, do Jičína jezdí velmi rád, zúčastnil se před dvěma roky slavnostních otevírání ploch s umělou trávou na městském stadionu a v areálu ZŠ v Poděbradově ulici. Tentokrát ho na instruktáž získala jedna jičínská firma a opět rád přijel. „Máte dobré podmínky a hlavně mladé a ctižádostivé mužstvo i celý realizační tým, a to je cenný vklad“, poznamenal na závěr svého pobytu.


„Noční tah“ na fotbalistech ani trenérovi stopy nezanechal, a tak po deváté hodině se pokračovalo opět. Přišel čas oběda, odpolední odpočinek a v 17 hodin nástup na popovickém hřišti už pod tandemem Mikolášek – Matějka. Jičín porazil účastníka krajského přeboru Liberecka SK Semily přesvědčivě 6:2. Po včerejším odpočinku příprava pokračuje podle plánu. (jp)