SK Jičín – TJ Dobruška 0:1 (0:1). Za tropického počasí začala obě mužstva opatrně. V hostujícím mužstvu nastoupil kanonýr Hašek, i když zprávy hovořili o jeho přestupu do sousedního Náchoda. Hosté zahrozili ve čtvrté minutě, kdy po své šanci kopali dva rohové kopy. V osmé min. se do šance po pravé straně dostal domácí Chramovský, ale bez efektu.

Tentýž hráč netrefil sám na malém vápně hlavou dlouhý centr Drusana! Tentýž hráč centroval opět v 16. min. zleva od rohového praporku a Kocourek sám v bezprostřední blízkosti zakončoval mimo! Ve 24. min. střílel z voleje z hranice vápna Vacek s tečí těsně nad! Ve 29. min. pronikl z vlastní poloviny Miler, jeho střelu ale vyrazil hostující brankář Jaška na roh. Tyto šance nebyly proměněny a trest přišel ve 30. min. Do té doby v útoku nevýrazní hosté udeřili. Na pravé straně se k míči dostal kanonýr Hašek, přihrál na vápno nekrytému Hájkovi a ten nedal Pušovi šanci 0:1! To hostům pomohlo v aktivitě, domácímu Jičínu se dál v koncovce nedařilo.

Ve 49. min. po domácím trestném kopu vyrazil střelu z několika metrů reflexivně brankář hostí. O dvě minuty později vnikl do vápna Chramovský a jeho přihrávku před branku odkopli hosté na roh. V 63. min. střílel Hašek, ale Puše neohrozil. S blížícím se koncem utkání se na domácí kopačky lepila smůla. V 83. min. vyrobila obrana velkou chybu, ale Puš výtečným zákrokem držel naděje na vyrovnání. V posledních sekundách utkání zahrávali domácím trestný kop, do vápna naběhl i brankář Puš, dostal se následně do velké šance, ale netrefil míč a při tom si způsobil zranění kotníku. Na výsledku se už pak nic nezměnilo a Jičín tedy ztratil všechny body a pravděpodobně na delší dobu i oporu Puše.

Fakta: Branka: 30. Hájek. SK Jičín: Puš (89. Jeník) – Materna (65. M. Mészáros), L. Haken, Ulvr, T. Veg – Miler, Zezulka, Kocourek, Vacek (46. Mikolášek), Drusan – Chramovský.

Miroslav Jeník, trenér Jičína: „Porážka je pro mě velkým zklamáním zvláště proto, že jsme si ji zavinili sami svou neschopností v útočné fázi. Navíc branku jsme obdrželi po zbytečné ztrátě při našem rohovém kopu. Řešení předfinální a finální fáze bylo z naší strany žalostné. S touto koncovkou nemůžeme v soutěži porazit nikoho!"    (kla)