Jaká je situace v obou táborech, nám prozradili trenéři, jičínský Miroslav Jeník a bělohradský kormidelník Oldřich Velich. Oběma jsme položili tyto otázky:

1. Jak zatím probíhá zimní příprava?
2. Registrujete změny v kádru?

1. Jeník: „Příprava pro náš tým začala 16. ledna v areálu jičínského stadionu na umělé trávě. Prvních čtrnáct dnů přípravy bylo slušných, počet hráčů na tréninku byl dostatečný a panovala až na pár výjimek spokojenost. Bohužel postupem času a hlavně v těchto dnech je už ke spokojenosti hodně daleko, a to vzhledem k nemocem, zraněním a dalším různým omluvám je už příprava hodně narušená. Na turnaj do Lomnice odjíždíme prakticky v jedenácti hráčích, hraje ten, kdo má „ruce a nohy“ a troufám si tvrdit, že i v nejbližších týdnech budeme v podobné situaci. Samozřejmě, že to má i dopad na herní projev, je to vidět hlavně ve fyzické připravenosti, kdo a v jakém stavu se díky tréninkovým absencím nachází. Pokud chceme být předním týmům krajského přeboru konkurenceschopní, je určitě potřeba pro zlepšení dělat mnohem víc!“

2. Jeník: „Co se týká změn v kádru, zatím není v dohledu žádný přestup do našeho týmu. Co se týká možných odchodů, na zkoušce v divizním Novém Boru je útočník Lukáš Havel, byl o něho avizován zájem, případný přestup bude ještě předmětem dalších jednání, neboť útok je naším největším dlouhodobým problémem. Mužstvo bude nadále trénovat na místní „umělce“ a o víkendech bude zajíždět k turnajovým utkáním do nedaleké Lomnice nad Popelkou.“

Sedmihorky – SK Jičín 2:4 (1:2)

Fakta – Branky: 1. Urban, 36. Kocourek, 65. Nálevka, 78. Ulvr z pen. SK Jičín: Mauer – Sajdl, Ulvr, Veg, Odvárko – Míka, Nálevka – Urban, Voldán, Klaban – Kocourek.

Fotbalisté Jičína mají za sebou další turnajové utkání v Lomnici nad Popelkou. K duelu se Sedmihorkami, účastníkem krajského přeboru na Liberecku, odcestovali opět pouze s jedenácti hráči. „Důvodů bylo několik – k „chřipkovým“ hráčům přibyl těsně před zápasem Jeník a Mészáros, stále zraněný je Kanaval, pracovní povinnosti a tak dále,“ uvedl jičínský tábor.

Začátek utkání byl svižný z obou stran, hned v první minutě přihrál Voldán Urbanovi a ten po zemi ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání – 0:1! V deváté minutě zlikvidoval velkou šanci Sedmihorek Mauer. V 11. minutě zahrávali domácí trestný kop z hranice vápna, střelu Mauer sice vyrazil, ale dorážka již skončila v síti – 1:1! Ve 36. minutě vybojoval Míka míč ve středu hřiště, poslal středem nabíhajícího Kocourka a ten strhl vedení na jičínskou stranu – 1:2! Ve 42. minutě zlikvidoval únik Kocourka brankář na roh.

V 50. minutě vystihl Klaban rozehrávku soupeře, postupoval sám, ale brankáře nepřekonal! V 63. minutě po nevinné akci domácí vyrovnali na 2:2! Jičínu vázla kombinace, řešení slibných akcí se nedařilo. Reakce na obdrženou branku byla ale rychlá – Kocourek vybojoval ve vápně míč, přihrál Nálevkovi a ten ze vzduchu na dlouhou nohu dopravil míč do sítě – 2:3! Pojistku na 2:4 dal přidal z penalty v 78. minutě Ulvr. „Můžeme být spokojeni pouze s výsledkem, jinak měl náš výkon ke spokojenosti hodně daleko,“ uvedl vedoucí Jičína Jiří Klaban.

1. Velich: „Dá se říct, že celkem dle našeho plánu. Přípravy začala 19. ledna a trénujeme třikrát týdně na umělé trávě v Nové Pace.
Spokojený jsem s přístupem hráčů k samotným tréninkům.“

2. Velich: „Odešel Marek Gall (Kunčice) a Tomáš Berger (Lužany). Přišel Honza Šebesta (z Třebše), do přípravy se již zapojil Míra Rychecký a snažíme se dotáhnout příchod dvou našich odchovanců, kteří hrají vyšší soutěže. V přípravě zkoušíme i naše dorostence Honzu Krále (2000) a Šimona Mesnera.“