MUŽSTVO SK JIČÍN B: vpředu leží P. Přibyl. Dále sedí zleva: M. Srb, R. Pluhař, M. Miler, T. Bucek, D. Sobotka, T. Bíšek Stojící zleva: P. Bryscejn, P. Horáček, M. Kirschner, F. Materna, M. Portyš, D. Malý, M. Chvalina, T. Babák, J. Špicar, M. Kocourek, O. Zugar, trenéři R. Mikolášek a J. Matějka Chybí: J. Krykorka, Š. Skákal, Z. Zlámal, M. Bursa.

Přezimují na jedenáctém místě. Jak vše hodnotí trenér JAROSLAV MATĚJKA (vložený snímek), to se dozvíte z odpovědí na našich tradičních šest otázek.

Skončila podzimní část mistrovských soutěží fotbalistů. Jak hodnotíte vystoupení jičínské rezervy v I. B třídě, skupině A?
S vystoupením naší rezervy moc spokojený nejsem. Po tragickém začátku, kdy jsme v prvních pěti kolech získali pouhý bod, jsme uzavírali tabulku. Předváděná hra zas tak špatná nebyla, ale malé zkušenosti hodně mladého a širokého týmu byly příčinou chyb v obranné činnosti a ve střeleckém trápení. Postupně se však stabilizovala sestava, dorostenci si začali zvykat na mužskou kopanou, a to se projevilo v následujících pěti kolech, kdy jsme všechny zápasy vyhráli. Dařilo se i střelecky, když v těchto pěti zápasech jsme vstřelili dvacet branek. Poté jsme se však vrátili k naivním chybám z kraje sezony, přestali střílet branky a poslední tři zápasy prohráli.

Získali jste šestnáct bodů a přezimujete na jedenáctém místě. Je to hodně nebo málo?
Po zlepšení naší hry ve druhé třetině soutěže jsem čekal bodů více, spokojen bych byl se ziskem aspoň dvaadvaceti bodů. Na druhou stranu je fakt, že v mužstvu máme pět dorostenců a pět hráčů, kteří přišli do mužstva z dorostu před touto sezonou a teprve získávají zkušenosti.

Který zápas vám udělal největší radost a naopak, který přinesl největší zklamání?
Největší radost jsem měl z naší první výhry v Žacléři, kde jsme o poločase 3:1 prohrávali, dokázali jsme však výsledek otočit, když vítězný gól padl v nastavení. A také po výhře 4:1 nad Bílou Třemešnou, která disponuje kvalitním kádrem a po podzimu je druhá. Zde jsme podali asi nejlepší výkon podzimu. Velkým zklamáním pro mě byla domácí porážka s rezervou Trutnova, která uzavírá tabulku. Za svůj výkon jsme si však získat body nezasloužili.

Ve skupině A startuje šest mužstev z Jičínska, odehráli jste pět okresních derby, které bylo nejzdařilejší?
Nejvíce se nám povedlo derby v Libáni a doma s Milíčevsí, která jsme shodně vyhráli 5:1. Naopak hodně nám nevyšlo derby ve Staré Pace, kde jsme inkasovali pětkrát a naše obranná činnost byla tragická.

Nyní následuje zasloužená přestávka a poté zimní příprava. Kdy začne, jaký je její program a na co se hlavně zaměříte?
Momentálně je ještě naplánována na tři pondělky posilovna a na tři pátky umělá tráva. Poté následuje přestávka a zahájení zimní přípravy je naplánováno na 16. ledna. Příprava B týmu probíhá společně s A týmem. Trénovat budeme čtyřikrát týdně, a to v pondělí výklus a posilovna, úterý, středa a pátek umělka. Všechny přátelské zápasy odehrajeme doma. Hráči B týmu potřebují zapracovat hlavně na kondici a na práci s balónem, bude však záležet na tom, jak se k přípravě postaví, a co budou ochotni fotbalu obětovat.

Jaký je váš názor na podzimní část I. B třídy?
O postupujícím se zdá, že je rozhodnuto, Úpice si na čele tabulky vybudovala slušný náskok. Boj o další příčky bude vyrovnaný, sestoupit se nechce nikomu, přitom bodové rozdíly jsou minimální.