Spartak Police n. Met. – SK Jičín 1:2 (0:0). Už úvod utkání byl v jičínském pojetí, než před týdnem v Kunčicích. Jičín hrál po zemi, přesně kombinoval, všichni hráči byli v pohybu, soupeře zaskočila kvalita hostů.

Ve 12. minutě mohl skórovat hlavou Zlámal, balon minul branku o centimetry. Za pět minut na to mohl na dvakrát dávat gól Štěrba, ale neproměnil. Už v těchto minutách mohlo být utkání rozhodnuté. Nestalo se a soupeř odpověděl. Nebýt vynikajícího zákroku Puše ve 36. minutě, mohli domácí jít do vedení. První poločas skončil bez branek a čekalo se, co přinese ten druhý.

Nutno přiznat, že domácí ho začali lépe. Nasazením a nesmírnou snahou se snažili rozhodnout o výsledku. Hostující obrana v úvodních minutách druhého dějství obstála na výbornou. Další minuty patřily hostům. Ti hráli stále svoji technickou, účelnou hru, která nakonec slavila úspěch. V 76. minutě po nenápadné akci se dostal k míči Mikolášek a poslal jičínské barvy do vedení. Obrovský impuls pro hosty. Vejvodova rána v 78. minutě trefila boční tyč domácí svatyně.

V 66. minutě nastoupil na hřiště Voldán, který okamžitě svým pohybem a technikou zaměstnával obranu soupeře. Netrvalo dlouho a posledně jmenovaný zvýšil v 85. minutě na 0:2. Zdálo se, že o výsledku je rozhodnuto. Ale pozor, soupeř v 90. minutě snížil na 1:2! Hlavní rozhodčí (Tomáš Hrabík, který řídil utkání výborně) nastavil tři minuty, ve kterých nastalo před brankou Jičína fotbalové peklo. Jičínští odolali a z horké půdy Police nad Metují si po zásluze za statečný, kvalitní výkon, odvezli tři body.

Fakta – branky: Hanzl – Mikolášek, Voldán. Rozhodčí: Hrabík (Chlumec n. C.). ŽK: 0:2. Diváků: 300. SK Jičín: Puš – Malý, Macháček, Řeháček, Vejvoda – Mikolášek (85. Chvalina), Gaubman, Zlámal, Rohlíček (80. Kašík) – Vích (66. Voldán), Štěrba. Trenéři Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka, vedoucí Josef Oborník.

Po dvou zápasech na hřištích soupeřů se nyní Jičín představí v domácím prostředí. V sobotu hostí Rychnov nad Kněžnou (15.30).⋌ (vej)