Jedním ze dvou trenérů úspěšného jičínského mužstva je i JAROSLAV MATĚJKA, dlouholetý funkcionář, vychoval řadu žáků, mnoho let organizoval halové turnaje.

Nedávné ocenění mezi desítkou nejúspěšnějších trenérů okresu si zaslouží.

Rozhovor se točil hlavně kolem podzimní části a zimní přípravy mužstva.

Jak jste spokojen s podzimní částí sezony?
Po podzimu patříme ke špičce krajského přeboru, takže s výsledky jsem vcelku spokojen

Co vám udělalo největší radost?
Největší radost mě udělalo vítězství na hřišti velice kvalitního Broumova, kde se k nám přiklonilo i tolik potřebné štěstí

Z čeho jste naopak zklamán?
Největší zklamání pro mě byla remiza na hřišti v Jaroměři, kde jsme s mužstvem z dolní poloviny tabulky dokázali ztratit dvoubrankové vedení. Tento zápas jsme měli dotáhnout k našemu vítězství.

Jaký je současný zdravotní stav mužstva?
Konec podzimu jsme vinou zranění dohrávali oslabeni o několik hráčů, čímž trpěla hlavně naše ofenzíva. Do začátku zimní přípravy by však měli být všichni hráči v pořádku, otazník je pouze u Davida Rejhy, který je po operaci kolene a uvidíme, kdy se do přípravy zapojí.

Nyní následuje zasloužená přestávka. Kdy zahájíte zimní přípravu, a co bude její hlavní náplní?
Zimní přípravu začínáme již tradičně halovým turnajem v Chlumci nad Cidlinou a to 10. ledna 2009. Zde obhajujeme první dvě místa turnaje. Poté již následují tréninkové jednotky v posilovně a na umělé trávě v Jičíně. Z kraje přípravy trénujeme čtyřikrát týdně, po měsíci přecházíme na cyklus tří tréninků. V rámci přípravy proběhne soustředění na Bradech a to v termínu 29. až 31. ledna. Každou sobotu od 17. ledna v 15 hodin přátelský zápas na jičínské umělé trávě. Podrobnosti k přátelským zápasům najdete na internetových stránkách oddílu (www.skjicin.wz.cz)

Počítáte s posílením mužstva, jak to bude dál s hráči na hostování, mluví se o jejich odchodu.

Co se týká posílení mužstva na jarní část sezony, tak žádnou přestupovou bombu nechystáme. Počítáme s prodloužením hostování hráčů, kteří zde již hráli (vše otázkou jednání) a s postupným začleňováním velice úspěšných dorostenců, kteří se zasloužili o první místo v krajském přeboru staršího dorostu.

Co očekáváte od jarní části, koho řadíte k favoritům a jaké ambice má Jičín?
Od jarní části očekávám velice tuhý boj o postup do divize mezi mužstvem Olympie Hradec Králové a Novou Pakou. Jičín by rád do těchto bojů promluvil už z toho důvodu, že oba největší favority postupu hostí doma.

Co byste vzkázal fanouškům v závěru roku?
Na závěr bych chtěl pozvat fanoušky ke sledování našich zápasů v jarní části krajského přeboru na Městský stadion, kde dochází k neustálému zkvalitnění jeho zázemí, nyní nově instalovaná světelná tabule. Vždyť i díky jim za jeden a půl roku roku působení v krajském přeboru prohrál Jičín doma jen dva zápasy a to smolně s Trutnovem a Rychnovem nad Kněžnou. Jaro začne na domácím hřišti 21. března a hned v prvním kole přijede vedoucí celek krajského přeboru Olympia Hradec Králové, dále přivítáme druhou Novou Paku i čtvrtý Broumov. Tak co říkáte?