Z deseti zápasů pouze jedna porážka. Podobný scénář mělo i sobotní utkání.

SK Jičín – Spartak Police nad Metují 7:0 (3:0). Ten, kdo přišel později, neviděl úvodní gól, padl již v 1. minutě. Vacek po levé straně utekl, byl faulován a Macháček z penalty poslal Jičín do vedení 1:0. Domácí povzbuzeni, hosté podle dalšího vývoje, snad téměř rezignovali, hlavně při bránění už na začátku. V dalších minutách hráli přesto sympaticky, ale naivně. Branku chtěli dát po celé utkání, bránit ale zapomněli. Takové hrubice, co vytvořili v defenzivě, za ty se platí.

Přesto si Puš, díky útočné aktivitě soupeře zachytal. Ve 13. minutě vyrážel na roh střelu Seidlmana z jasné gólové pozice, ve 23. minutě dával Klapkovský těsně vedle a v 73. minutě chytil Puš po samostatném úniku střelu Šimona. To ale pouze s fotbalovou úctou hodnotíme soupeře a je to jenom zlomek proti šancím domácích. Ti hráli v sobotu v pohodě kvalitní fotbal, dobře kombinovali, měli tolik šancí, na které referát téměř nestačí. Pochvalu zaslouží všichni. Přesto oceňme proměněnou penaltu Macháčka hned v úvodní minutě, střelecké dvougólové probuzení Vacka i dvě trefy novice Kanavala, návrat pracovitého záložníka Jirky Jeníka i šikovný gól střídajícího Pivrnce.

První branku známe, druhou dal Kanaval po čtvrt hodině umístěnou střelou k tyči, třetí Voldán po šikovné přihrávce Vacka ve 25. minutě. V 50. minutě fotbalová paráda. Vacek zprava nacentroval a Kanaval z voleje k tyči 4:0. Na Michaelu Vackovi, po střeleckém trápení minulých utkání, bylo v sobotu vidět, jak chce hrát a jak chce dát gól. To mu také vyšlo. V 57. minutě se individuálně proháčkoval a bylo to 5:0. V 70. minutě přidal svoji další branku a bylo to 6:0. Skóre uzavřel šikovným gólem v 88. minutě střídající Pivrnec. ⋌(vej)

Trenér Josef Štoudek: „Výkon proti minulému zápasu byl jako den a noc. Šešli jsme se v optimálním složení a v zápase jsme svojí trvalou převahu dokázali využít i střelecky. K tomu nám pomohl i výborný vstup do zápasu, když už v první minutě jsme zahrávali penaltu.“