Bilance: sedm gólů, dvanáct žlutých karet a dvě červené, tři branky Jičína dokázal vstřelit Michael Vacek

Co rozhodlo

SK Jičín FK Lázně Bělohrad 4:3 (4:2). Ten, kdo chodí v Jičíně na fotbal déle, měl smůlu. Přišel možná o tři branky. Hned v 1. minutě po ruce v trestném území proměnil domácí Vacek penaltu a Jičín šel do vedení 1:0. V 6. minutě parádně zahrál rohový kop T. Haken a jeho bratr Lukáš zvýšil hlavou na 2:0. Hosté ale za dvě minuty odpověděli gólem Petra Jezbery a rázem byli znovu ve hře.

Další vzrušení přinesla 27. minuta. Po faulu hostů v trestném území proměnil znovu Vacek pokutový kop a zároveň byl hostům vyloučen Wagenknecht. O deset minut později využili výhodu pokutového kopu i hosté a Jakub Loner snížil na 3:2.

Nejhezčí akci domácích viděla stodvacítka diváků ve 42. minutě. Po ukázkové kombinaci zvýšil znovu Vacek na 4:2. Dlouhé minuty ve druhém poločase se nic zásadního na hřišti nedělo. Jičín proti deseti měl stálou převahu, hosté připadali jako smíření s výsledkem. Ale to bylo pouhé zdání. Jičín mohl sice po bombě Škopána v 69. minutě pojistit vedení, ale opak byl pravdou.

Hostující kapitán Kazda si v 74. minutě vzpomněl na své bývalé divizní střelecké úspěchy a nádhernou střelou snížil na 4:3. Utkání gradovalo, nervozita stoupala, faulů i slovních komentářů přibývalo, hosté chtěli dosáhnout na bodový zisk. Ve vypjaté atmosféře, která neměla s fotbalem mnoho společného byl v 85. minutě vyloučen Lánský a hosté dohrávali o devíti.

Utkání skončilo a divák odcházel se smíšenými pocity. Viděl sice sedm gólů v bojovném utkání, viděl ale na hřišti příliš hrubosti, záludnosti, vulgárních výroků i nepřiměřených reakcí. Ani někteří diváci by si jedničku za své chování neodnesli. To všechno dohromady derby nepomohlo. Jičín jede k dalšímu utkání do Jaroměře, Bělohradští hostí v Bažantnici v neděli Dvůr Králové B.

Řekli po zápase

Jaroslav Matějka, Roman Mikolášek, trenéři Jičína: „Zápas se musel líbit divákům, horší už to bylo pro trenéry a jejich nervové soustavy. O výhru jsme se museli strachovat do konce, když dvoubrankový náskok jsme nedokázali pojistit a naopak po opakujících se laciných chybách v defenzivní činnosti si nechali dát kontaktní gól.

Vladimír Táborský mladší, bělohradský trenér: „Opět začátek utkání nám hrubě nevyšel. Po individuálních chybách a penaltě jsme brzo prohrávali o dvě branky. Podařilo se nám brzy zkorigovat na jedna dva, ale třetí branka a vyloučení Wagenknechta nás dostalo do těžké situace. Hráči se s touto situaci vyrovnali a ve druhé půlce byli domácím i v deseti více než vyrovnaným soupeřem. Hráčům bych chtěl poděkovat, že nesložili zbraně a prali se o výsledek do poslední minuty utkání. (vej)