Za devadesát minut jeden gól z penalty je proti zachraňujícímu mužstvu žalostně málo.

Nejhorší výkon jara

SK Jičín – TJ Velešov Doudleby nad Orlicí 1:2 (0:1). Na podzim dostal soupeř doma čtyřku (3:4). Tentokrát to byl z jičínské strany fotbalový odvar. Hra, hlavně v prvním poločase, byla ospalá, nedařila se kombinace, mužstvo nevyužilo celou řadu standardních situací. Soupeři stačilo pouze bojovat. Nebýt Puše, mohla být porážka ještě vyšší.

Uklidnění do jičínských řad mohla přinést 6. minuta. Vacek se protáhl za obránce, ale v jasné gólové příležitosti dával vedle. To hosté v 9. minutě nezaváhali. Schod vhodil zleva dlouhý aut, ten prodloužil Kráčmer na hlavu Krmaše a hosté šli do vedení.

V 18. minutě chytil hostující gólman Lasák střelu Mikoláška, ve 26. minutě zlikvidoval akci dvojice Vacek – Štěrba. Ve 31. minutě naopak chytil Puš jasnou šanci Hofmana. O minutu později měl jasnou šanci Horčičko, branku netrefil. V poslední minutě prvního poločasu musel své umění prokázat znovu Puš.

Druhý poločas začal šokem pro domácí. V 50. minutě za nastřelenou ruku zvýšili hosté z penalty Ringelem na 0:2. Ještě, že za dvě minuty po faulu na Vacka snížil Samko z penalty na 1:2. Ve druhé části se hra Jičína přece jen o něco zlepšila, gólový efekt ale stále nepřicházel. Nápor domácích vyvrcholil v poslední dvacetiminutovce. V té době zahrával Jičín deset rohů a pět nepřímých kopů. Gól visel ve vzduchu, Lasáka se ale nepodařilo překonat ani z jednoho metru. Štěstí se k domácím tentokrát otočilo zády, hosté vydřeli tři cenné body.

DOUDLEBSKÝ BRANKÁŘ Lasák (na zemi) zasahuje nejdříve míč, přes něho přepadá Michael Vacek (v modrém). Domácí se dožadovali penalty, ale rozhodčí Vítek vše dobře viděl a posoudil. (Foto: Josef Hlaváče:

Fakta – branky: 50. Samko z pen. – 9. Krmaš, 50. Ringel z pen. Rozhodčí: Vítek (Nové Město n. Met.). ŽK: 5:2. Diváků: 120. Rohy: 13:2. SK Jičín: Puš – Malý, Macháček, Chvalina, Vejvoda – Horčičko, Samko, Gaubman, Mikolášek – Vacek (70. Berger), Štěrba. Trenéři Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka, vedoucí mužstva Josef Oborník.⋌ (vej)

Skvěle si vede druhý zástupce okresu, 1. FK Nová Paka. V sobotu porazil vedoucí Olympii Hradec Králové 3:1 a je v čele tabulky. Podrobnosti jsme přinesli včera.

Zbývající výsledky: Lhota pod Libčany – Rychnov nad Kněžnou 2:3 (1:1). Branky: Jedlička, Palina – Homola, Nosek, Kuhn z pen. Česká Skalice – Trutnov 3:3 (0:1). Branky: Valeš 2, Voráček – Hejna, Holubec, Marks. Nový Hradec Králové – Police nad Metují 6:0 (3:0). Branky: Mráz 3, Seifert 2, Bergman. Přepychy – Červený Kostelec 1:1 (0:0). Branky: Žid – Liška. Jaroměř – Broumov 1:1 (0:0). Branky: Škoda – Šorfa. Náchod–Deštné B – Černilov 2:4 (0:1). Branky: O. Nejman 2 (jednou z pen.) – Urban 2 (jednou z pen.), Šmíd, Novák.⋌ (red)

 1. 1. FK Nová Paka ⋌20 1 2 65:16 61
2. Olympia HK ⋌19 2 2 88:17 59
3. Trutnov ⋌17 4 2 67:18 55
4. Broumov ⋌13 7 3 54:30 46
5. SK Jičín⋌ 14 1 8 67:41 43
6. Česká Skalice ⋌10 5 8 37:31 35
7. Nový Hradec Král. ⋌ 9 3 11 37:42 30
8. Rychnov n. Kn. ⋌ 7 5 11 32:46 26