FK Pěnčín/Turnov – SK Jičín 3:0 (0:0). Úvodní minuty sousedského derby byly vyrovnané. Po čtvrthodině získali domácí mírnou územní převahu a vytvářeli si i brankové příležitosti. V 16. minutě vyrážel Puš střelu turnovského útočníka na roh. Ve 21. minutě měli domácí znovu dvě dobré střelecké příležitosti. Nejprve neproměnil Moravec a hned na to dával Zdražil hlavou těsně vedle.

Hosté se snažili odpovídat, ale do žádné vážnější šance se nedostali. Ve 32. minutě dával novic v jičínském dresu Pavlásek z trestného kopu těsně vedle a šanci Řeháčka likvidovali obránci na brankové čáře. Nepříjemný moment pro hosty přišel ve 35. minutě. Domácí útočník při dobíhání dlouhého pasu se nešetrně střetl s holení brankáře Puše. Ten sice dochytal, ale sedm stehů ho po utkání neminulo.

Brankový efekt ten Jičínu stále chybí. Tři góly za devět kol divize je žalostně málo. Jičín nedokáže soupeře ničím překvapit, vstřelit mu branku, zneklidnit ho, být alespoň chvíli suverénní, donutit ho k chybám, psychicky mít navrch. Obdržené branky nejsou výsledkem jenom chyb obrany, ale obranným systémem celého mužstva. Občas přijde i nedostatek štěstí, jako při trestném kopu Macháčka ve 43. minutě, který šel o centimetry vedle.

Druhý poločas začal náporem domácích. Ve 49. minutě hasil Votrubec na poslední chvíli. V 53. minutě nastřelil Maňas břevno. To už byl tlak soupeře výrazný. Udeřilo v 55. minutě. Zleva po zemi k tyči vystřelil Koubek a domácí šli do vedení. To turnovské uklidnilo, Jičín šel postupně do kolen. V rozmezí od 55. do 67. minuty padly tři branky do jičínské sítě. O osudu utkání bylo rozhodnuto.

Co bylo platné, že střela Vícha v 78. minutě šla jen těsně vedle a bombu Macháčka dvě minuty před koncem vyrážel Cimbál na roh, když Jičín nebyl schopen vstřelit branku. Ztráta tří bodů se sousedem v tabulce je pro další vývoj působení v divizi nepříjemná.

Góly: Koubek, Hurt, Koťátko. Jičín: Puš – Malý, Macháček, Řeháček, Hůlka (46.Votrubec) – Mikolášek, Gaubmann, Pavlásek (82. Štěrba), Pivrnec – Topič (63.Vích), Matějka. Trenér Racskó. ⋌(vej)