Na přípravu nebyl prakticky žádný čas. Přesto mužstvo vstoupilo do sezony s optimismem a velkým elánem. Podzim byl ale moc těžký, to také potvrzuje jeden z trenérů JAROSLAV MATĚJKA.

Před startem nové sezony jste říkal, že do ní jdete s cílem poprat se o udržení v divizi, což nebude jednoduché. Jak jste se tomuto cíli přiblížili?
Pohled na tabulku říká, že k našemu cíli, to je udržení divize, nám schází hodně. Naše ztráta na příčku, znamenající záchranu je poměrně značná. Uvidíme, co přinese jarní část soutěže.

Po podzimu je Jičín sice poslední, ale sehrál několik dobrých utkání a to přineslo radost fanouškům. Odpovídá to podle vás realitě?

Hlavně v domácích zápasech jsme nepředvedli špatné výkony. Kromě výpadku s Trutnovem, byly naše zápasy vyrovnané a jen malá zkušenost a několikrát i nedostatek štěstí nás připravilo o několik důležitých bodů. Bylo vidět, že když se některé fotbalové nedostatky nahradí maximální bojovností, dají se sehrát vyrovnané zápasy i s mnohem fotbalovějšími a zkušenějšími soupeři.

Jak hodnotíte podzim z pohledu jednotlivců, s kým jste spokojen a od koho jste naopak čekal více?
Z hlediska jednotlivců bych chtěl vyzvednout hlavně Járu Řeháčka, který přes jisté zdravotní potíže dokázal podávat výborné výkony a patřil k hlavním oporám týmu. Hlavně nějaké góly jsme čekali od naší největší posily Tomáše Matějky, bohužel část sezony ho limitovalo zranění zad a také se projevilo to, že jako útočníka jsme ho využívali ve středu zálohy.

Co říkáte výkonům ostatních týmů v divizi. Překvapil vás některý a v čem?
V divizi mě překvapila velká vyrovnanost řady týmů bojujících o postup. Také je znát těžký úděl nováčků, když všichni čtyři se pohybují ve spodní polovině tabulky. Více jsem čekal od Nového Bydžova, kterého však trápil velký počet zraněných hráčů.

Jaká bude zimní příprava, kdy ji zahájíte a na co se soustředíte?
Zimní přípravu zahajujeme v pátek 14. ledna 2011. V termínu od 20. do 23. ledna počítáme se soustředěním na Bradech. V přípravě se chceme zaměřit hlavně na zvýšení fyzické kondice a na stabilizaci základního kádru pro náročnou jarní sezonu.