Klimatické podmínky však tuto možnost neumožnily a tak i druhé domácí vystoupení druhého celku tabulky se odehrálo mimo Novou Paku. Po umělé trávě v Novém Bydžově – Chudonicích v zápase s náchodskou rezervou, tentokrát zvolili Novopačtí pro utkání s ambiciózním Novým Hradcem Králové stejný povrch, ale na Městském stadionu v Jičíně.

Z kádru trenéra Vlastimila Frýdka chyběl pouze Lukáš Počta. Soupeř, vedený trenérem Oldřichem Bartkem, však svůj tým oproti podzimní části poměrně značně obměnil a bude pro všechna mužstva v této části soutěže rozhodně nepříjemným protivníkem. Hosté v sobotu postrádali distancovaného novice svého kádru Dvořáčka, který v zimní přestávce do mužstva zamířil z celku lídra krajského přeboru Olympie Hradec Králové. Zajímavostí sestavy hostí byl i start bývalého trenéra Milíčevsi téměř jednačtyřicetiletého středopolaře Romana Kyrala.

Rychlý Král

1. FK Nová Paka – FC Nový Hradec Králové 4:1 (3:1). Zápas začal oboustranně aktivně, oba celky vycítily, že úvodní branka zápasu může mít pro další vývoj strategický význam. O poznání nebezpečnější však byli Novopačtí, i když je často zrazovala až nečekaně chybná kombinace.

Do první brankové příležitosti zápasu se dostal Král, který obešel dva bránící hráče soupeře, ale jeho tvrdou ránu stačil brankář Hloušek reflexivně vyrazit do bezpečí. Ve 22. minutě byl Král před pokutovým územím faulován a následný trestný kop Bažík pěkně zatočil přes zeď do odkryté části soupeřovy branky.

O tři minuty později opět utekl po levé straně Král a prudký centr před Hlouška se ve skrumáži zastavil na kopačce Nýdrleho, který jej uklidil podruhé za záda novohradeckého gólmana. Nutno však poznamenat, že hosté nezůstali při útočení nic dlužni a jejich protiútoky byly značně nebezpečné, ale v koncovce dosti naivní. Ve 38. minutě se však novopacká defenziva dopustila další zbytečné chyby. Na vysoký centr do šestnáctky si vyběhnul brankář Balatka tak nešťastně, že hlavičkující Seifert, který nebyl obranou odcloněn, bez problémů hlavou před novopackým gólmanem snížil stav zápasu na rozdíl jedné branky. Domácí však dokázali odpovědět raketovým způsobem.

Ve 39. minutě přesprintoval hostujícího obránce v pravém křídelním prostoru Nýdrle a jeho centr do pokutového území poslal z první Bažík potřetí do branky Nového Hradce Králové. Nebezpečný byl v první půli ještě trestný kop Krále, který jen těsně minul pravou tyč Hlouškovy svatyně.

Po změně stran se průběh hry nijak nezměnil. Hosté se zlepšili v obranné činnosti a Novopačtí se už jen tak lehce nedostávali před branku soupeře. Naopak Balatka musel v několika případech řešit nebezpečí před svoji brankou. V 60. minutě završil výborně hrající Bažík svůj hattrick, když nádherným lobem z pětadvaceti metrů překvapil Hlouška a zvýšil stav zápasu na 4:1 pro domácí.

Hosté se snažili i přes nepříznivý vývoj, ale když ani Seifert postupující zcela sám na Balatku nezamířil přesně, další branka jim nebyla přána. V závěru zápasu se mohlo skóre ve prospěch Nové Paky ještě navýšit, ale Nýdrle nedokázal přehodit v pokutovém území vyběhnuvšího Hlouška a střídajícímu Fišarovi chyběl v koncovce větší důraz. Novopačtí tak zvládli další „domácí azyl“.

Fakta, ohlasy

Branky: 22., 39 a 60. Bažík, 25. Nýdrle – 38. Seifert. Rozhodčí: Samko (Náchod) – Rožnovský (Hronov), Franěk (Provodov). ŽK: 1:2. Diváků: 224. 1. FK Nová Paka: Balatka – Musil, Ptáček, Čokina, Mačí – Keszeg, Rozsévač, Kubíček, Král (70. Prousek) – Bažík (79. Fišar). Nýdrle. Trenér Vlastimil Frýdek. Nejlepší hráči zápasu: Musil, Bažík, Nýdrle – Seifert, Kyral, Mráz.

Vlastimil Frýdek, trenér Nové Paky: „Velmi vyrovnané utkání, hradecké mužstvo se ukázalo jako zdatný soupeř. Za rozhodující moment považuji 39. minutu, kdy jsme hned po rozehrávce dokázali odpovědět na gól hostů. Nový Hradec byl zdatným soupeřem celou hodinu, potom inkasoval čtvrtou branku. Proto si myslím, že naše vítězství je zasloužené. V dalším kole nás čekají nevyzpytatelné Přepychy“ ⋌(axe, jp)