Je to tady! Fotbalový krajský přebor se znovu po zimní přestávce rozběhne. Jičín by k němu měl nastoupit už v sobotu od 14.30 na umělé trávě v Novém Městě nad Metují. Svěřenci trenéra Miroslav Jeníka za sebou mají, alespoň výsledkově povedenou přípravu, ale jak sám říká lodivod týmu, příprava nebyla vůbec ideální. Jičín i nadále trápí rozsáhlá marodka. „Bohužel je nás opravdu málo, máme poměrně hodně zraněných hráčů. Stav před pokračováním soutěže pro nás není vůbec ideální,“ říká Jeník.

Už v sobotu máte zahájit podzimní část sezony, jak se těšíte?
Vinou nastalé situace se zraněnými hráči to bude velmi těžké. Budeme se snažit jít zápas od zápasu. Uvidíme na co to bude stačit. Příprava nebyla vůbec podle mých představ, spíše byla napsaná jen na papíře a jinak neexistovala. Posledních čtrnáct dní nás zasáhla chřipková epidemie, navíc když se k tomu přičte ten počet zraněných, byla to opravdu bída. Problémy bohužel stále přetrvávají. Jaro pro nás nebude vůbec jednoduché.

Podle zimních výsledků to na takové problémy nevypadá.
Je pravda, že výsledkově tam pár dobrých zápasů bylo, něco vyšlo, ale na druhé straně toho spoustu nevyšlo. Po té herní stránce bych si to představoval určitě jinak. Nejvíc mě mrzí, že ta zimní příprava, jakoby nebyla. Myslel jsem, že to bude lepší, ale bohužel to tak nebylo.

Jaké proto máte ambice pro jaro?
Chceme se určitě co nejdříve dostat mimo nějaké sestupové ohrožení. Rozlosování rozhodně nemáme jednoduché. V prvních čtyřech kolech hrajeme doma s týmy z čela tabulky, což pro nás nebude vůbec jednoduché. Herně na ně zatím nemáme.

A zápasy venku?
Tam to nebude o nic lehčí, máme tam týmy, které potřebují body pro záchranu.

Začínáte v Novém Městě, které je také namočené v sestupovém pásmu.
Podle tréninků nás moc nebude, ale když necháme na hřišti všechno, tak můžeme porazit kohokoliv. Bojovnost pro nás bude základ.

Co říkáte, že jarní část sezony začíná takhle brzy, týmy které nemají umělou trávu první kolo jen těžko odehrají.
Já jsem rozhodně zastáncem, aby soutěž začínala déle. Bylo by lepší vložit nějaká kola klidně na všední dny, až bude teplejší počasí. Myslím, že hrát nějaká utkání v květenu, červenu, kdy už se může hrát od 6, by nebylo od věci.