Odchod dvou klíčových hráčů nedávné minulosti Rychtery a Dapecího se ukazuje pro mužstvo jako velice citelný a nikdo ze současných hráčů je nedokáže nahradit. Hostující trenér Vlastimil Frýdek musel před utkáním řešit nepříjemnou situaci, absenci zraněného Davida Mindla, který se zranil mimo fotbalový trávník a rozšířil tak novopackou marodku, na které jsou dále Tomáš Kubíček a dlouhodobě Vladimír Kalenda. Výčet absencí tak končí u jména Štefan Feri, který odpykává čtyřzápasový trest za vyloučení v domácím utkání s mužstvem Přepych. Naopak poprvé se v mistrovském utkání v dresu Nové Paky představil fanouškům mladoboleslavský Jan Keszeg.

FC Rychnov nad Kněžnou – 1. FK Nová Paka 0:6 (0:2)

Zápas začal od úvodního hvizdu rozhodčího převahou novopackého mužstva. Domácí se téměř k ničemu za celé utkání nedostali. Po krátkém zastřelování hostů poprvé zahřmělo v 17. minutě hry, kdy pohledná kombinace Dlaboly, Krále a Počty skončila na kopačce Bažíka a ten do prázdné branky otevřel skóre utkání. O několik minut později předvedl nádhernou samostatnou akci Král a tváří v tvář brankáři Rydlovi nastřelil levou tyč domácí svatyně. Ve 30. minutě si na Jislův centr naběhnul Bažík a přímo z voleje „angličanem“ o břevno nedal Rydlovi šanci zasáhnout. Ve 40. minutě hosté opět rozebrali obranu Rychnova nápaditou kombinací, na jejímž konci bylo několik tvrdých střel do těl rychnovských obránců na brankové čáře, tentokrát bez brankového efektu.

Po změně stran přišel několikaminutový střelecký koncert Miroslava Krále, který během osmnácti minut dosáhl čistého hattricku. Nejprve v 52. minutě tvrdou střelou donutil k zásahu Rydla, který odvrátil míč na rohový kop. Hosté jej zahráli nakrátko na již zmiňovaného Krále, ten se efektivně kličkou vyhnul rychnovskému obránci a technickou střelu zakroutil o levou tyč potřetí do Rydlovy sítě. O čtyři minuty později opět Král využil nedorozumění v domácí obraně a střelou po zemi, tentokrát k pravé tyči, zvýšil na čtyřbrankový rozdíl ve prospěch Nové Paky.

V 63. minutě dal Král zavzpomínat novopackým fanouškům na středeční utkání s Jičínem, kdy stejně střelou z trestného kopu přes zeď překonal Rydla popáté. Novopačtí v závěru utkání již zcela bezpečně kontrolovali hru a svoji kombinací přiváděli rozložený domácí tým k zoufalství. Závěrečnou výsledkovou tečku zápasu udělal Marcel Bažík, kterému do šance před Rydla přihrál dezorientovaný rychnovský obránce. Novopacký útočník tak, stejně jako Král, třetím úspěšným zásahem v zápase dosáhl „hattricku“.

1. FK Nová Paka: Balatka – Jisl, Ptáček, Čokina, Mačí – Keszeg (61. Tabaka), Dlabola, Rozsévač, Král (74. Fišar) – Počta, Bažík. Trenér Vlastimil Frýdek.
V následujícím kole Novopačtí hostí na stadionu v Jírových sadech mužstvo z Královéhradecka, Lhotu pod Libčany vyjímečně v neděli 21. září již od 16.30 hodin z důvodu konání sobotních cyklistických závodů v areálu novopackého stadionu.

Slovan Broumov – SK Jičín 2:3 (1:0)

Utkání začalo náporem domácích. V 5. a 6. minutě byl brankář Puš v jednom ohni. Gól visel ve vzduchu. Ve 13. minutě z protiútoku po přihrávce Mikoláška mohl skórovat Rejha, ale nedal. Domácí se dočkali v 15. minutě. Po rohovém kopu skóroval Hanák. V dalších minutách ovládli hru stále domácí. Zahrávali množství standardních situací (na ty nejvíce spoléhali), při kterých prokázal brankářskou jistotu Puš.

První poločas vyzněl jasně pro domácí, ten druhý byl pro Jičín. Ve druhém dějství bylo Jičína najednou plné hřiště. Soupeř znejistěl, chyboval v obranné činnosti a výsledek se dostavil. V 60. minutě zahrával Vejvoda zprava trestný kop, na něj naskočil Macháček a bylo srovnáno na 1:1. Za tři minuty se středem hřiště prosadil Michálek a Jičín šel do vedení 2:1. V 66. minutě vyrazil domácí gólman nepříjemnou střelu Gaubmana na roh. V 68. minutě zahrával z levé strany roh Mikolášek, na ten naskočil znovu Macháček a trefil do černého. Jičín vedl 3:1!

Do konce utkání zbývalo ještě mnoho minut. Broumovští nejsou zvyklí doma prohrávat. Jejich úsilí o změnu skóre bylo evidentní. Obrana Jičína byla pod obrovským tlakem. Brankář Puš pochytal i nemožné (domácí ho po skončení vyhodnotili nejlepším hráčem utkání). Střele Hitschfelda v 76. minutě ale zabránit nedokázal. Od této minuty se nápor soupeře vystupňoval. Jen díky Pušovi se skóre nezměnilo. Nesmírně cenné vítězství si Jičín odvezl. Odčinil tak krutou porážku z Nové Paky. Díky čemu? Díky srdíčku! To bylo v Broumově mimořádně cítit.

Sestava SK Jičín: Puš – Malý, Macháček, Řeháček, Vejvoda – Zlámal (82. Rulc), Gaubman, Mikolášek, Vacek – Michálek, Rejha. Trenéři Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka, vedoucí mužstva Josef Oborník.