Domácí mužstvo totiž ve třech odehraných kolech ještě neprohrálo a navíc přivezlo v minulém kole výhru z Libáně, kdežto hosté se v tabulce krčili na posledním místě nejen s nulovým bodovým ziskem, ale i bez vstřelené branky.

 Proto výsledek i průběh utkání lze považovat za překvapivý, ale vstřelené branky na obou stranách nebyly ani tak dílem dobré hry útočníků, jako katastrofálních výkonů obran.

Sokol Stará Paka – Sokol Železnice 6:5 (3:3). První půlhodina skutečně naznačovala, že by utkání mohlo dopadnout podle předpokladu. Hned v 6. minutě vystřelil Pluhař těsně vedle branky, pak sice ve 13. minutě hostující Zachoval se ocitl sám před brankářem, ale trefil ho pouze do obličeje, ale od 15. minuty začaly obranné výpadky. To Pluhař vystihl špatnou malou domů a poslal domácí do vedení.

Potom ještě hlavičkoval Fišar dvakrát vedle branky. Ve 23. minutě trestný kop Červenky poslal z voleje Szúcs k tyči, brankář Šuk stačil vyrazit na roh. Z něj pak nikým neatakovaný Luňák dal hlavou druhou branku a mohlo se zdát, že je téměř rozhodnuto.

Jenže dvě minuty stačily hostům k vyrovnání. Po trestném kopu, za chycenou malou domů, který Musil vyrazil, dorážel zcela volný Janda a jako přes kopírák dorazil vyražený míč i Valenta. Ve 33. minutě Staropačtí opět vedli. Bíl zakončil svůj únik přes půl hřiště přesnou střelou z pravé strany. Za pět minut však Valenta pohodlně dorazil ze dvou metrů a do kabin se šlo s vyrovnaným stavem.

Šok pro domácí přišel hned v první minutě druhého poločasu, kdy, opět neobsazený, Zachoval skóroval hlavou po rohovém kopu. Mužstvem to na chvíli otřáslo, ale pak přišla 58. minuta a asi nejhezčí akce zápasu. To rozhodčí správně ponechal výhodu, faulovaný hráč pokračoval dál a jeho centr proměnil Dlabola pěknou střelou ve vyrovnávací branku.

A to nebylo vše, protože za dvě minuty nezvládli hosté vystavení hráčů soupeře do ofsajdu a Pluhař sám před brankou nezaváhal. Ovšem střídající Ulvr, po krátkém pobytu na hřišti, zajistil Železnici vyrovnání. Poslední desetiminutovka měla rozhodnout, zda vstřelí někdo vítězný gól. Podařilo se to aktivnějším domácím hráčům a padl v 86. minutě, jak jinak, než z hlavy neobsazeného Ivančíka, po měkém centru Dlaboly.

V obou mužstvech totálně propadla obranná činnost. Téměř všechny branky padly po nedůsledném obsazování střílejících hráčů, kdy brankáři už měli malou možnost zasáhnout. Tak spokojeni byli asi jen diváci, že viděli jedenáct branek a nakonec i vítězství domácích. Ovšem s takovouto obranou činností by asi se silnějšími soupeři těžko uspěli.

Fakta – branky: Pluhař 2, Luňák, Bíl, Dlabola, Ivančík – Valenta 2, Janda, Zachoval, Ulvr. Rozhodčí: Hron – Novák, Erlebach. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Sokol Stará Paka: Musil – Jerie, Camara, Pospíšil (46. Kulda), Szúcs – Bíl (81. Řehák), Pluhař, Fišar (70. Ivančík), Dlabola – Červenka, Luňák. Sokol Železnice: Šuk – Janda (77. Ulvr), Pejskar, Zachoval, Roudný – Jerie, Ziegelheim, Valenta, Topič (89. Mareček) – Beránek, Břeský.⋌ (kn)