Sokol Stará Paka – FC Mladé Buky 6:0 (1:0). Hosté od začátku utkání nepřipomínali v žádném případě postavení v soutěži a své dosavadní výsledky. Naopak domácí si vytvářeli dobré šance, jenže, jak už je u nich zvykem, bez závěrečného efektu. Z těch nejvyloženějších to bylo už v 5. minutě, kdy se Červenka pěkně uvolnil, ale přestřelil, v 8. minutě Šnajdrovu bombu ze třiceti metrů brankář vyrazil, čtyři minuty na to trefil Topič jen gólmana a ve 22. minutě vyraženou střelu Červenky poslal Kuchta vedle branky.

Buky hrozily pouze z brejků, ale ty byly velice nebezpečné, ve 23. minutě dával Liška z vyložené pozice vedle a v 28. minutě se vyznamenal domácí brankář Musil, když zlikvidoval samostatný únik Hrubeše. Vysvobození z plané efektivity přinesla až 33. minuta, kdy Kuchta proměnil pokutový kop, nařízený za sražení Topiče. Poločas ukončila čistá gólovka nejlepšího střelce hostí, Mikolajczyka, jehož sólo velice zkušeně zlikvidoval Musil v brance.
Hosté už v závěru poločasu začali ztrácet nervy, vše vyvrcholilo při odchodu ze hřiště slovním napadením rozhodčích od trenéra, a tak ten musel prožít druhý poločas v hledišti.

Domácí pokračovali i v druhém poločase ve své aktivitě a konečně už i s gólovým efektem. Ve 48. minutě trefil Červenka ještě tyč z vnější strany, ale pak to už přišlo. Staropacký elitní střelec Kuchta dalšími čtyřmi brankami utkání rozhodl. Nejprve ve 49. minutě zužitkoval hlavou centr Topiče z pravé strany, v 68. minutě nezaváhal po krásné uličce Červenky a v 78. minutě po podobné akci Topiče.

Své vystoupení uzavřel v 80. minutě trestným kopem, který ještě obrana tečovala. Vyznamenal se však i domácí Musil v brance. Svými zkušenostmi a taktikou zlikvidoval brejkové gólové šance Mikolajczyka v 50. minutě a pokus o přelobování Hrubešem v 81. minutě. Konečnou podobu výsledku dal v 89. minutě střídající Zlatník, když zužitkoval průnik Šnajdra přes polovinu hřiště.

Utkání se ze strany domácích hodnotí velice dobře. Obrana pracovala spolehlivě, ale moc práce neměla, protože soupeř zklamal a zmohl se opravdu na minimum. Konečně se podařilo proměnit brankové šance a to přineslo tento překvapivý výsledek. Všichni hráči bojovali příkladně, přesto je třeba vyzvednout střeleckou potenci Kuchty a výkon brankáře Musila, který zlikvidoval šance, jež by mohly mít vliv i na úplně jiný průběh utkání.

Fakta z utkání – branky: Kuchta 5, Zlatník. Rozhodčí: Frič – Liebisch, Erlebach. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Sokol Stará Paka: Musil – Jeník (76. Vrabec), Skořepa, Šnajdr, Pakosta – Krejčí (69. Knapp), Pavlíček, Kuchta (87. Zlatník), Bíl – Červenka, Topič. Trenér Klička. ⋌(kn)