Ani domácí na jaře ještě neprohráli, a tak se očekával vyrovnaný souboj mládí se zkušeností. Po napínavém průběhu, kdy se skóre měnilo jako na houpačce, zůstaly body domácím.

Sokol Stará Paka – FK Mostek 4:3 (2:1). Lepší začátek si domácí přát nemohli. Hned v první minutě si naběhl na trestný kop z pravé strany Kunt a hlavou umístil míč pod břevno. Hosté byli, zjevně, tímto úvodem zaskočeni, a tak se rodily další šance před jejich brankou. V 7. minutě prošel centr přes celé vápno až k volnému Kuchtovi, jenže ten prázdnou branku netrefil. Dvě minuty na to trefil Porubský, po kopu z rohu, pouze tyč. Podruhé udeřilo v 17. minutě. To Berger utekl po pravé straně a jeho centr proměnil opět hlavou Petrovický.

Hosté se však nevzdávali a v 29. minutě, po rychlém brejku, zachránil Dufek před Robkem. Ještě v 36. minutě unikl Kuchta a trefil pouze nohy brankáře, ale to už začali pomalu přebírat otěže zápasu zkušení hosté a domácí najednou nevěděli, kam dřív skočit. Výsledkem byl kontaktní gól dvě minuty před poločasem, kdy centr od brankové čáry dorazil Jakub Pacák.

Mostečtí vycítili příležitost a do druhého poločasu vtrhli s úmyslem výsledek zvrátit. Ve 48. minutě se jim to ještě nepodařilo, když závar před staropackou brankou vyřešil odkopem obránce, ale minutu na to už bylo srovnáno, neboť centr z pravé strany dorazil Robek. A aby toho nebylo málo, tak v 65. minutě lehce tečoval trestný kop hlavou Ondřej Pacák a hosté dokonali obrat ve svůj prospěch.

A tak málo kdo by si v té době vsadil na další zvrat v utkání a početná kulisa příznivců hostí čekala, že jejich zkušení hráči dovedou zápas do vítězného konce. Zdůraznit to mohl ještě v 75. minutě Vojtíšek, jehož trestný kop z pětadvaceti metrů stačil brankář vyrazit. Domácí hráči se však po tomto obratu začali pomalu, ale jistě vzpamatovávat. Trestný kop Kuchty byl tečován obranou do rukou brankáře, ale 81. minuta přinesla vyrovnání, když po trestném kopu, se, jak jinak, než hlavou, trefil Berger.

Zaskočení hosté, jisti si již svým vítězstvím, toto neunesli hlavně psychicky a po vedoucí brance domácího Knappa v 83. minutě vše vyvrcholilo extemporem Kučery s asistentem rozhodčího, za které putoval předčasně ze hřiště. Další obrat v utkání tak přinesl důležité body v boji o klidný střed tabulky, protože soutěž je velice vyrovnaná a každý bod hraje důležitou roli. Důležité je i to, že domácí se začali prosazovat střelecky, v posledních dvou utkáních zaznamenali po čtyřech brankách. Ve staropackém mužstvu podali všichni bojovný a spolehlivý výkon.

Fakta – branky: Kunt, Petrovický, Berger, Knapp – J. Pacák, Robek, O. Pacák. Rozhodčí: Miškář – Kubišta, Seidl. ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (Kučera). Diváků: 100. Sokol Stará Paka: Dufek – Pavlíček, Malínský, Kunt, Bíl – Berger, Kuchta (89. Richter), Pospíšil, Petrovický – Porubský (64. Knapp), Krejčí (87. J. Vrabec). Trenér Klička.

Už v sobotu přijede do Staré Paky další soupeř z Trutnovska, mužstvo Úpice a opět půjde, pro oba oddíly, o důležité body.