Sokol Stará Paka – FC Mladé Buky 2:2 (2:2). Utkání by se dalo zhodnotit jednou větou. Slabší soupeř hned tak do Staré Paky nepřijede. Celé utkání se hrálo prakticky na jednu branku, přesto je výsledek pro domácí naprosto katastrofální, prostě, kdo neviděl, neuvěří. Hosté se ujali vedení hned ve 3. minutě, kdy netakticky vyběhnutého Musila přehodil jejich kapitán Mikolajczyk.

To Staropackými neotřáslo, usadili se na polovině soupeře, ovšem bez brankového efektu. Vyrovnání přišlo až po půl hodině, kdy Pavlíček dostal střelu od tyče do branky. Ve 39. minutě posoudil rozhodčí přísně souboj hráčů ve prospěch hostí a trestný kop z levé strany vyrazil nejistý Musil přímo na nohu Hrubeše. Dlouho se však z vedení neradovali, za čtyři minuty vyrovnal Camara.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s úmyslem co nejdříve rozhodnout. Jejich převaha byla přímo drtivá, hráči Buků se za polovinu dostávali pouze výjimečně, navíc od 62. minuty hráli o deseti, když po dvou žlutých je oslabil Dvořák a v 89. minutě dostal červenou za hrubý faul Mikolajczyk.

Staropačtí však kombinovali smůlu s neuměním, někdy dobře zasáhl brankář, a tak hostům stačilo pouze odkopávat, zakopávat a profitovat výsledkově ze dvou zápasových šancí. V neproměňování příležitostí byl u domácích nejaktivnější Bílý, ale ani ostatní nezůstali daleko za ním.

A tak lze pochválit snad jen domácího hráče černé pleti Camaru, který byl asi nejlepším hráčem zápasu. Stará Paka se touto ztrátou dostala do velice nepříjemné situace a bude se, zřejmě, po podzimní části soutěže, pohybovat v nepříjemném pásmu sestupových míst. Škoda, protože některé předchozí bodové ztráty byly také pouze ze střelecké nemohoucnosti.

Fakta – branky: Pavlíček, Camara – Mikolajczyk, Hrubeš. Rozhodčí: Krotil – Šmolka, Novák. ŽK: 1:5. ČK: 0:2. Diváků: 100. Stará Paka: Musil (46. Jurčo) – Jerie (46. Pluhař), Pavlíček, Fišar, T. Červenka – Szúcs (80. Kulda), Camara, Bílý, Zemánek – Dlabola (60. Jiřička), L. Červenka. ⋌(kn)