Po období nejistoty se práce ujal nový jedenáctičlenný výbor pod vedením Vladimíra Pavlíčka. Klub je ve složité finanční situaci, rok 2009 ukončil s 200 tisícovou ztrátou a musí řešit nelehký úkol, stabilizovat finanční a organizační záležitosti.

V průběhu března došlo dokonce k odpojení elektřiny v prostorách klubu a jen díky půjčce od místních podnikatelů a příslibu Města Sobotky mohl být opětovně zahájen provoz sportovního zařízení a připraveno zázemí pro začátek sezony. Všem, kteří pomáhají v nelehké situaci, vedení klubu velmi děkuje!

Příprava mužstev

Děním v klubu byla samozřejmě postižena rovněž příprava všech mužstev na jarní část sezony, která díky odhodlání hráčů začala v lednu pod vedením Aleše Janatky, který byl novým výborem pro jarní část potvrzen na post hlavního trenéra. Jeho asistentem se stal Stanislav Chrpa, trenérem brankářů Saša Belkakov a vedoucím mužstva Michal Mikulecký.

Staronovými trenéry dorostu se stali Ladislav Štrobl a Petr Stolin, kterým bude asistovat Martin Čepička. Prvořadým cílem dorosteneckého celku je záchrana krajské soutěže, čemuž byl také přizpůsoben termín domácích zápasů na nedělní odpoledne, zejména vzhledem k potřebě využít hráče Bártu, Mena a Kubištu v obou celcích. Žáky v okresním přeboru nadále povede Pavel Chrpa a přípravku Karel Král.

Do přípravy již nezasáhli hráči, kteří v Sobotce hostovali: Jiří Pavlíček (ukončení hostování Sedmihorky), Bejda, Šimek (ukončení hostování Libáň), Skalický (hostování Rovensko), Szabo (hostování Dolní Bousov) a T. Pavlíček, Cinkejs, kteří přípravu absolvovali v Dobrovicích, ale v jarní části sezony budou v Sobotce pokračovat. Přípravu naopak absolvoval. Rulc (sjednáno hostování z Mladé Boleslavi) a dvojice odchovanců (Nývlt, Baše), které se podařilo uvolnit z jejich současného klubu Obrub, kam na oplátku zamířil brankář Patrik Chrpa. Pomoci se rozhodl i bývalý kanonýr klubu 39letý Jiří Čurda, který se ovšem potýká se zdravotními problémy, naopak z pracovních důvodů do jarních bojů nezasáhne zkušený Ort.

Dalším problémem byla herní příprava, která z důvodu problémů v klubu začala později.

I přes tyto problémy muži sehráli celkem šest přípravných utkání, ve kterých se mužstvu nedařilo výsledkově, nicméně v některých utkáních tým naznačil své možnosti hrát důstojnou roli v jarních bojích. Velkým problémem před jarní částí sezony se stal úzký kádr soboteckého mužstva, který se potýká s řadou zranění a absencí, což bude důležitým faktorem případného úspěchu, či neúspěchu.

Několik opatření

Z důvodu velmi vážné finanční situace vedení klubu přistoupilo k zvýšení členských příspěvků a nepočítá s autobusovými zájezdy v kategorii mužů, kde bude doprava zajišťována hráči na vlastní náklady. Rovněž doprava na utkání mládežnických kategorií bude částečně řešena ze zdrojů členů klubu a rodičů dětí. Klub SK Sobotka bude vděčný za jakoukoliv finanční, či materiální výpomoc ve složité situaci, která ho postihla a děkuje Městu Sobotka za podporu v nelehké době.

I přes velké problémy je cílem mužstva pro jarní část hrát kvalitní fotbal a poprat se o čelní příčky tabulky 1. B třídy Královéhradeckého kraje a tím kvalitně reprezentovat klub SK Sobotka a Město Sobotka.

Start za týden!

Vzhledem k nezpůsobilosti terénu došlo k přesunu na jiný termín úvodního utkání s vedoucím celkem tabulky Janskými Lázněmi, rovněž odloženo bylo úvodní utkání dorostu se Smiřicemi v 1. A. třídě. Mužstvo dospělých zahajuje příští sobotu na trutnovské umělé trávě, kde bude hostem o záchranu bojujících Mladých Buků. O týden později přijede do Sobotky nebezpečný Rudník a ihned na středu je naplánováno odložené utkání s vedoucími Janskými Lázněmi.

Tato utkání napoví o ambicích a možnostech nově vytvořeného celku SK Sobotka v 1. B třídě Královéhradeckého kraje.⋌ (aj)