Slavia Hradec Králové – SK Sobotka 2:0 (0:0). Podzimní utkání pod Humprechtem skončilo po velkém boji 1:1 a stejný průběh se dal očekávat i nyní. Průběh prvního poločasu to také potvrdil. Obě mužstva se snažila o kombinační hru, všechny akce však končily na hranicích obou šestnáctek.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Mužstva se snažila strhnout vítězství na svoji stranu, ale bez šancí žádného z nich. V 62. minutě domácí vyslali z 25 metrů první střelu na branku, vedle. V 70. minutě nařídil do té doby dobře pískající rozhodčí proti hostům vymyšlený pokutový kop, který viděl snad jen on. Metr za hranicí pokutového území si kopl domácí útočník do soboteckého obránce a sudí to pro všechny přihlížející nepochopitelně odpískal jako pokutový kop, přestože domácí hráč sám přiznal, že kopl do našeho obránce.

Tímto výrokem sudí doslova rozvášnil přihlížející fanoušky i hostující hráče a dokonale tím ovlivnil zbytek utkání. V 72. minutě vyloučil Rulce za údajné napadení rozhodčího. V 81. minutě oprávněně vyloučil po druhé žluté kartě opět hráče hostů Halbycha. Další bonbónek nastal v 87. minutě, kdy rozhodčí vymyslel druhý pokutový kop pro domácí. Následně udělil třetí červenou kartu hráči hostů Bašemu za další údajné napadení. V tuto chvílí bylo po utkání.

Samozřejmě, že to vždy vypadá, že poražené mužstvo po prohraném výsledku brečí a vše svaluje na rozhodčího. To, co se však odehrálo v tomto utkání, je výsměch fotbalu. Aby sudí Urbánek kompenzoval své chyby, navrhl nám, že do zápisu o utkání nenapíše důvody, pro které hráče vyloučil, a že to udělá tak, aby dostali maximálně stop na jeden zápas.

Je opravdu neuvěřitelné, že výsledek utkání ovlivní takovýmto způsobem osoba, která neustojí slovní ataky diváků a pořádek na hřišti si zjedná přes hráče tím, že za slovní napadání od diváků vylučuje hráče. Pak je na zamyšlenou, jestli má cenu věnovat fotbalu spoustu hodin svého volného času, když veškerá práce lidí, kteří se takto fotbalu věnují, vezme za své selháním jednoho jedince.

Vzhledem k očekávaným trestům od disciplinární komise k příštímu utkání může soupeř ze Dvora Králové přijet do Sobotky jako na výlet.
SK Sobotka: Červený – Baše, Bárta, Bouda, S. Chrpa (Pavlíček) – Gabriel, Rulc, Halbych, Valenta (Men) – Macoun (Brixí) Kubišta (Cinkeis). Červené karty: Rulc, Halbych, Baše.⋌ (lš)