SK Sobotka – FK Mostek 4:1 (2:1). Domácí hráči slušně kombinovali a vytvořili si tlak na mosteckou branku, který vyjádřili úvodním gólem Halbycha po střele z hranice šestnáctky do šibenice. Domácí měli hru pod kontrolou a vytvářeli si další šance, ve 14. minutě po akci Drbohlava přestřelil z voleje těsně Pavlíček a krátce nato po centru Bárty jen těsně minul Šimek. V dalších šancích se ocitli Halbych a Kubišta, ale skóre se měnilo až ve 38. minutě, když utekl Šimek, který nadvakrát zvýšil na 2:0. Za tohoto stavu podlehli domácí sebeuspokojení a poslední pětiminutovka první půle patřila Mostku. Nejprve Jonáš chytil hlavičku hostujícího hráče a ve 45. minutě po zbytečném faulu Janatky hosté snížili z penalty na 2:1.

Ve druhém poločase pokračovala aktivita hostí, kteří ovládli střed pole a vytvořili si územní převahu. Sobotka se soustředila na brejkové situace a v 56. minutě se konečně poprvé v letošní sezoně trefil Pavlíček, který postupoval sám na brankáře hostí. Mostek se nevzdával, pokračoval v tlaku na soboteckou branku a vytvářel si šance, které ovšem likvidovala ve velké pohodě chytající sobotecká „dvojka“ Jonáš, jenž nepřipouští drama.V 85.
minutě se Sobotce povedl další brejk, Šimek byl faulován v pokutovém území a sám penaltou zvýšil již na 4:1.V závěru se ještě ve vyložené šanci ocitl Ort, ale mířil do brankáře, takže stav zůstal nezměněn.

Fakta – branky: Šimek 2 (jednou z pen.), Halbych, J. Pavlíček – Novák. Diváků: 100. SK Sobotka: Jonáš – Bárta, Janatka, Bejda, Holec – Drbohlav (55. Zakouřil), J. Pavlíček, Halbych, Nývlt (55. Rulc) – Kubišta (75. Ort), Šimek.

Aleš Janatka (trenér Sobotky): „Jsem spokojen jen se čtyřiceti minutami první půle, kdy jsme hráli to, co jsme si předsevzali a dodržovali veškeré taktické pokyny. Závěr první půle a druhý poločas nebyl z naší strany kvalitní a podržel nás brankář Jonáš.

Remiza nic neřeší

SK Jičín B – Horní Staré Město 2:2 (2:1). Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří se ujali vedení po brance Voldána, soupeř však po rohu vyrovnal. Poločasové vedení zařídil Votubec gólem do šatny. Chleba se lámal mezi 50. až 60. minutou, kdy nejprve Voldánovi při samostatném úniku na brankáře utekl míč a vzápětí po dlouhém balónu soupeře za obranu a chybě jičínského brankáře domácí nechali soupeře vyrovnat.

 Poté se hra přelévala na obě strany, žádné mužstvo však už své šance nevyužilo, a tak zápas skončil asi zaslouženou remizou, která situaci jičínského béčka moc neřeší. To také potvrzuje pohled na tabulky a další výsledky, které najdete na 19. straně.

Fakta – branky: M. Voldán, Votrubec – Petr, V. Machalík. SK Jičín B: Přibyl – Bryscejn, Drusan, Chvalina, Beneš (60. Fejfar) – Votrubec (46. Portyš), Petrovický (64. Kvapil), Hladík, Horčičko – Voldán, Mezsaros (83. Babák). ⋌(aj, jp)