Trenérská dvojice Nové Paky měla možnost poprvé zařadit do sestavy dvě nové tváře, exjablonecké Štefana Feriho a Lukáše Počtu, kteří svým výkonem ukázali, že po bližším sžitím s mužstvem budou určitě pro Novopacké posilami. Zápas se hrál na značně nerovném hřišti za silného větru a s výraznou fyzickou převahou postav domácích borců. Hosté se snažili technickou kombinační hrou přehrát soupeře, ale proti již zmiňovaným faktům tento způsob hry měl ve Lhotě v neděli pramalou šanci na úspěch.

Sokol Lhota pod Libčany – 1. FK Nová Paka 1:1 (1:0).
Již od úvodního hvizdu rozhodčího Svědiroha se na hřišti jiskřilo. Spousta osobních soubojů byla hlavním arbitrem poprávu hodnocena žlutými kartami, ale spousta stejných zákroků zůstala nepotrestána.

Domácí zahrozili kolmou akcí již ve 3. minutě, ale Balatka včasným vyběhnutím stačil šanci Lhoty zmařit. Hosté mohli jít do vedení v 11. minutě, když Počta přesprintoval domácí obranu a z bezprostřední blízkosti v pádu trefil pouze vyběhnuvšího brankáře Saidla, který se při zákroku zranil, přesto však utkání dochytal a Novopačtí tohoto handicapu nedokázali v průběhu dalších téměř 80 minut využít.

Přihrávka

Ve 22. minutě dostal pěknou přihrávku do pokutového území domácích Feri, ale těsně před zakončením o míč s lhoteckým obráncem přišel. Ve 31. minutě u rohového praporku zaúřadoval nejlepší hráč domácích Bednář, který na sebe navázal trojici bránících hráčů Nové Paky, šikovně prostrčil míč do vápna Pražákovi a ten vedle Balatky poslal domácí do vedení.

Hosté ve zbytku první půle útočili, zatímco Lhota se zaměřila na bránění svého náskoku. Novopačtí však střelbou ve Lhotě „šetřili“, a tak k ohrožení branky soupeře byli nejblíže pouze oba novici v novopackém dresu. Nejprve Feri připravil dobrou střeleckou příležitost pro Počtu, ten však míč v pokutovém území soupeře špatně trefil a pro Saidla tak nebylo problémem střelu krýt. Poté sám aktivní Feri vystřelil, Saidl jeho střelu neudržel v rukavicích a dobíhající Počta se snažil lhoteckému gólmanovi vyhnout a přitom upadl na zem. Rozhodčí jej však za tento pád „odměnil“ žlutou kartou za simulovaný pád v pokutovém území.

Změna stran

Po změně stran se hrálo pouze na jednu branku, domácí se snažili jednobrankové vítězství udržet a hosté dobývali Saidlovu branku, ale jen s malým úspěchem. Počtovu střelu z 58. minuty Saidl jen s námahou vyrazil konečky prstů na rohový kop. V 62. minutě zahrával Feri trestný kop, který Bažík lehkou tečí hlavou poslal do Seidlovy sítě. Novopačtí tak alespoň zaslouženě vyrovnali, ale k obratu ve skóre již nedošlo.

V 78. minutě centroval Kalenda do pokutového území Lhoty, kam naskakoval Počta, který byl zezadu obráncem „naremplován“ do branky, kdy padající novopacký útočník zasáhl míč při výskoku rukou. Následoval verdikt rozhodčího Svědiroha, který místo pokutového kopu ukázal Počtovi druhou žlutou kartu a poslal tak hosty ve zbytku času do oslabení, které však pro změnu skóre již nic neznamenalo.

Fakta z utkání, branky:
21. Pražák – 62. Bažík. Rozhodčí: Svědiroh (Pardubice). ŽK: 6:4. ČK: 0:1 (78. Počta). Diváků: 160. 1. FK Nová Paka: Balatka – Jisl, Čokina, Ptáček, Mačí – Kalenda (82. Tabaka), Rozsévač, Feri, Bažík (85. Kubíček) – Jiřík (63. Mužíček), Počta. Trenéři Josef Balog a Rafael Jarosz. Příští utkání Novopačtí sehrají na Letním stadionu v Jírových sadech v sobotu, kdy hostí Přepychy (16.30). Předzápas dorostu (14.15). (axe)