Tam jim na umělé trávě byl soupeřem po podzimní části druhý celek I. A třídy.

1. FK Nová Paka – FC Vrchlabí 2:1 (1:0). Branky: Jan Kuchta a Jan Rozsévač (pen.). Novopacká trenérská dvojice Josef Balog a Rafael Jarosz postrádala čtveřici hráčů základního kádru Martina Ptáčka a Petra Jiříka z pracovních důvodů a rekonvalescenty Vladimíra Kalendu a Marcela Bažíka. Utkání se hrálo již od úvodního hvizdu rozhodčího Šilinga z Trutnova od podlahy. Novopačtí byli o poznání aktivnější a dostávali se tak stále častěji na dostřel vrchlabské branky. Vrchlabští útočili pouze sporadicky.

Nejaktivnější z nich byl na hrotu kanonýr Pavel Kraus, kterého však Novopačtí dokázali těsně před zakončením vždy o míč připravit. Do první brankové šance se dostal novopacký Lukáš Jisl, který byl vrchlabskou obranou v pokutovém území před zakončením faulován, bohužel rozhodčí byl jiného názoru, a tak se pokračovalo ve hře dál. Ve 21.minutě zahrával Jan Kuchta z levé strany rohový kop s takovou razancí, že si vrchlabský obránce prudkou střelu srazil o břevno „angličanem“ do vlastní sítě.

Šance

Poté si vytvářeli novopačtí fotbalisté jednu šanci za druhou, leč jejich zakončení bylo tak žalostné, že místo pětibrankového rozdílu byl po prvních pětačtyřiceti minutách výsledek chudých 1:0. Po změně stran v zahazování těch nejvyloženějších šancí Novopačtí pokračovali. V 60. minutě se s míčem do pokutového území vřítil opět hbitý Jisl a byl zase obráncem Vrchlabí faulován. Tentokrát však již rozhodčí Šiling pokutový kop nařídil a Jan Rozsévač střelou přesně umístěnou k pravé tyči přece jenom zvýšil novopacké vedení.

Trenér Balog poté zamíchal sestavou tak, že postupně na hřiště poslal i několik dorostenců. Za urážku rozhodčího byl vyloučen vrchlabský Kraus a hra postupně ztratila na plynulosti. Šancí sice ubylo, ale Vrchlabští i v deseti hráčích využili menší koncentrace novopacké obrany a těsně před závěrem utkání korigovali výsledek. (axe)