Stánek s umělou trávou na Slovanech se stal v sobotu místem, kde byly odehrány tři zajímavé zápasy, včera stejná porce o body do turnajové tabulky.

Pěkné góly

Přátelsky: TJ Dvůr Králové – FK Mladá Boleslav B 2:1 (0:0). Branky: Kořínek, J. Čech – Vraštil. Z důvodu odstoupení SK Hlavice ze zimního turnaje pořadatelé zabezpečili všem ostatním účastníkům v termínu nalosovaného utkání s výše uvedeným soupeřem náhradního protivníka k přátelskému zápasu. Boleslavskou juniorku tak prověřil účastník divizní skupiny C, fotbalisté z města „safari“. Po bezbrankovém poločase a několika neproměněných šancích na obou stranách byli nakonec úspěšnější Královédvorští, kteří ve druhé půli dvakrát skórovali.

1. FK Nová Paka – FK Slovan Varnsdorf 0:5 (0:3). Branky: Hikspoors 2, Jordák, Cana (11 m) a Martan. Domácí si obohatili program zimního turnaje a původně plánované utkání s prvoligovou rezervou jabloneckého Baumitu si odložili na dnešní podvečer, tedy pondělí 30. ledna od 17 hodin a vyšli vstříc druholigovému Slovanu Varnsdorf, který po vyřazení z Tipsport cupu neměl víkendového soupeře.

Varnsdorfští byli ve všech směrech v utkání aktivnější a soupeře přehrávali především v rychlosti a důrazu. Přesto některé branky byly v síti gólmana Volšíka zcela zbytečné. Rozdíl mezi druhou ligou a divizí byl na hřišti vidět. Utkání však našlo u domácích rozhodně inspiraci pro další část zimní přípravy.

Zimní turnaj: FK Pěnčín Turnov – FC Slovan Liberec B 5:2 (2:0). Branky: Koudelka 2, Bárta, Vavřich, V. Hurt – Čeřovský, Drobílek. V jediném sobotním turnajovém utkání se zrodilo vysoké vítězství divizního účastníka nad juniorkou libereckého Slovanu. Zápas měl svoji úroveň, oba soupeři předváděli rychlý kombinační fotbal. Turnovští však byli přesnější v koncovce a zaslouženě zvítězili.

Nedělní program na Slovanech patřil třem turnajovým zápasům skupiny B.⋌ (axe)