Stejně jako ostatní ligová béčka, i pardubické je tvořeno mladými perspektivními hráči, kteří se připravují na start v A týmech svých klubů. Po neúspěchu v minulém kole v Českém Dubu provedl domácí trenér Josef Hloušek několik změn v sestavě s cílem změnit herní pojetí a špatné návyky hráčů na některých postech. Proti předcházejícímu utkání mohl počítat se službami Petra Kazdy, Marcela Bažíka a částečně i Jakuba Vícha.

1. FK Nová Paka – FK Pardubice B 2:1 (1:1). Již od úvodního hvizdu rozhodčího Jaroslava Kubra z Prahy byla změna vnitřního klimatu v mužstvu Nové Paky znatelná. Nasazení a chuť poprat se o příznivý výsledek měly úplně jinou intenzitu, než v minulých utkáních. Již ve 2. minutě zápasu tečovaná střela Lukáše Brože otřela levou tyč pardubické branky. Poté následovala celá plejáda dobrých kombinačních akcí , které však končily v pokutovém území soupeře, bez efektivního zakončení.

V 9. minutě podběhl hostující gólman Žák rohový kop a Bažík nadvakrát nedokázal protlačit míč do branky. Propagační střelu Buriánka na druhé straně bezpečně ukryl Kanaval ve svých rukavicích. V 15. minutě se přece jenom domácí prosadili. Při dlouhém pasu Ptáčka Mičkal zkušeně odclonil bránícího hráče a Urbanec postupoval z úhlu sám na Žáka. Zakončení novopackého středopolaře tentokrát nemělo chybu a domácí šli do zaslouženého vedení. Tak, jak to v utkáních domácího mužstva v poslední době bývá, několik neproměněných šancí a zbytečná chyba v defenzivě, to se stalo i v sobotu.

Ve 24. minutě odvracel Jisl míč do bezpečí a díky zásahu rohového praporku zahrávali Pardubičtí rohový kop. Míč centrovaný do pokutového území Nové Paky hlavou lehce tečoval Rydval, od kterého skončil k překvapení všech v novopacké síti. Vyrovnávací branka opět zkomplikovala domácím cestu za tříbodovým ziskem. Snahu rozhodně upřít nelze, ale právě ta často svazovala nohy domácím hráčům při zakončování akcí. Vedení mohl před přestávkou strhnout na stranu domácích ještě Kulhánek, který si naběhnul do pokutového území Pardubic na přihrávku Urbance, ale střelou trefil jen bránícího hráče.

Po změně stran se tedy opět začínalo od nuly. Územní převaha domácích sice stále trvala, ale finální přihrávky byly pro novopacké fotbalisty nepřekonatelnou překážkou před úspěšným zakončením. V 64. minutě přišlo vysvobození v podobě penalty za ruku pardubického hráče v pokutovém území. Nařízenou výhodu Kulhánek bezpečně proměnil ve vedoucí a nakonec vítězný gól.

Hosté sice zbraně nesložili, ale jejich nebezpečnost pro branku střeženou Liborem Kanavalem byla z týmů, které se v letošní sezoně v Jírových sadech představily, nejmenší.
(axe)