Domácí trenér Vlastimil Frýdek měl velké problémy se sestavením mužstva. K distancovanému Jozefu Bandovi přibyl zraněný Lukáš Musil, z rodinných důvodů chyběl Marcel Bažík, po prvním poločase musel ze hřiště pro studijní důvody Martin Ptáček a po hodině hry opustil hrací plochu pro zranění z prvního poločasu Míra Král.

To je pro současný kádr Nové Paky poněkud silné sousto. Navíc se odpoledne před zápasem přehnal přes Novou Paku přívalový déšť s krupobitím a to zanechalo značné stopy na travnatém koberci stadionu v Jírových sadech (předzápas dorostu se hrál na umělé trávě). Ještě těsně před utkáním odvedla skupinka pořadatelů domácího klubu velký kus práce, když vynášela kbelíky množství vody nahrnuté košťaty z hrací plochy. Divizní utkání tak mohlo být zahájeno na přírodní trávě Letního stadionu.

Co rozhodlo

1. FK Nová Paka – FK Náchod 1:1 (0:0). Úvod zápasu patřil domácím, kteří se do soupeře pustili s odhodláním, ovládali střed hřiště, ale do zakončení se dostávali s velkými problémy. Náchodští v úvodu působili zakřiknutě a dávali najevo, že za zisk bodu by byli určitě rádi. Nejnebezpečnější situací této fáze hry byla tečovaná střela Krále, kterou Vacho v brance Náchoda vytěsnil konečky prstů nad břevno své branky. S přibývajícími minutami však hosté pomalu ztráceli ostych a i jejich kontry začaly být pro Ottmara nebezpečné. Naštěstí pro domácí poněkud nepřesné. Zhruba po půlhodině hry byl celkem brutálně zasažen zezadu kopačkou soupeře novopacký Král. Tento okamžik nejen, že ovlivnil výkon novopackého střelce, ale s tím najednou i herní projev domácích ztrácel svoji úroveň.

 Po změně stran se hned v úvodu projevila absence stopéra Ptáčka a Náchodští mohli jít celkem do laciného vedení. Hostující fotbalista postupoval zcela sám na Ottmara. Novopacký gólman však opět potvrdil svoje kvality a stoprocentní šanci soupeře zlikvidoval s bravurou jemu typickou. Utkání poté svojí kvalitou oboustranně upadalo do slabšího průměru. V 53. minutě zahrávali hosté rohový kop, který však nebyl zahrán ideálním způsobem. I přesto po hrubce obránce Čokiny se míč dostal do skrumáže před Ottmara, kde se nejlépe orientoval Vondráček a uklidil jej do novopacké sítě. Podle vývoje zápasu se tento moment zdál být pro bodový zisk hostů jako rozhodující. Novopačtí se sice snažili, ale kromě individuálního průniku Jisla, kdy jeho střela donutila Vacha vážněji zakročit, domácí branku Náchoda téměř neohrozili.

Naopak v několika situacích byl opět Ottmar tím rozhodujícím faktorem, že Novopačtí prohrávali stále jen o jednu branku. V závěrečné fázi utkání začali hosté čím dále více myslet na tříbodový zisk a tomu také podřídili svoji taktiku. Domácí trenér Frýdek v posledních minutách zápasu přeskupil několik hráčů na hrací ploše a tento tah mu nakonec vyšel a přinesl vyrovnávací branku a zisk bodu. Od 85. minuty domácí i přesto, že se jim hra nedařila, přece jenom dokázali vytvořit alespoň optický tlak na branku Vacha. Minutu před závěrečným hvizdem zahrál náchodský obránce před svoji šestnáctkou rukou.

Nařízený trestný kop zahrál Makula lehkým obloučkem přes zeď a nedal šanci Vachovi zasáhnout. Remíza je podle výkonu obou mužstev asi spravedlivým vyjádřením poměru sil na hrací ploše. Čtyři kola před koncem letošního ročníku divize skupiny C je tak zřejmě již rozhodnuto na obou pólech tabulky a sobotní výsledek z Jírových sadů tak již nic na tomto faktu nezmění.⋌ (axe)