V nedělním dopoledni tak na hřiště v Kuklenách našla cestu poměrně početná divácká kulisa, včetně mnoha fotbalových celebrit krajského formátu, či fotbalových osobností s působností mimo Královéhradecký kraj.

Nevýhodou domácího mužstva bylo těžké středeční pohárové utkání s prvoligovým Střížkovem, které stálo domácí borce hodně fyzických i psychických sil. Hostující trenér Vlastimil Frýdek připravoval mužstvo v týdnu bez zápasového zatížení, bohužel zatím ještě bez zraněné defenzivní opory Davida Mindla.

Olympia Hradec Králové – 1. FK Nová Paka 2:2 (1:2). Utkání začalo vyrovnaně, kdy se střídaly útoky na obou stranách. V 5. minutě zahrával novopacký Král trestný kop asi ze vzdálenosti dvaceti metrů od svatyně Olympie, střežené brankářem Vachem. Králova střela se otřela těsně před brankářem domácích o mokrý trávník a skončila poprvé v sítí bezmocného gólmana domácích. Toto vedení dostalo hosty do sedla a mírně zmrazilo domácí sebevědomí.

Zhruba po čtvrthodině hry zahrávali domácí tři, krátce po sobě jdoucí, trestné kopy z poza šestnáctky. Třetí pokus však znamenal vyrovnání, když dělovka kapitána Olympie Dujsíka před brankářem Balatkou lehce „zapalavala“ a skončila v novopacké síti. Poté se hra opět vyrovnala. Domácí spoléhali na strojovou kombinaci, režírovanou kreativním Kašajíkem, hosté naopak na jednoduché brejky, vedené přes pohyblivé kraje Krále, Bažíka, Počtu a Keszega.

Téměř bezchybný výkon podala v utkání defenzivivní řada hostujícího mužstva, včetně stopérské dvojice Ptáček, Čokina, na což zřejmě ofenziva dosud suverénní Olympie nebyla v předešlých duelech zvyklá. Ve 35. minutě vyšel Novopackým další brejk. Král obešel hluboko do pole vyběhnuvšího Vacha a z úhlu před branku poslal míč na nabíhajícího Keszega, který do prázdné branky vrátil hostům vedení. Po několika minutách zahrával Král další trestný kop ze vzdálenosti asi 25 metrů a tentokrát Vacho jeho pokus stačil konečky prstů vytlačit nad břevno. Této situaci ještě předcházela nebezpečná střela domácích, kterou Kubíček tečoval těsně nad vlastní branku.

Po změně stran si domácí vynutili výraznější územní převahu, hostům se tak uvolňoval prostor do otevřené obrany. Bohužel pro Novou Paku úniky Krále a Bažíka nebyly brankou zakončeny. V obou případech stačili domácí obránci v poslední chvíli odvrátit míč do bezpečí. V 67. minutě vzájemný souboj Čokiny a Eimera posoudil rozhodčí v pokutovém území Nové Paky jako nedovolený a nařízený pokutový kop Balatka Dujsíkovi bravůrně zneškodnil. O několik minut později po rohovém kopu Olympie Balatka opět perfektním zákrokem vyrazil prudkou hlavičku Dujsíka z bezprostřední blízkosti a držel tak hosty v naději na tříbodový zisk.

Ambice Nové Paky však mírně klesly po přísném vyloučení Krále po dvou žlutých kartách. V 78. minutě hrubě chyboval exligový Lesák a Kubíček postupoval zcela sám na Vacha. Obránce domácích však těsně před zakončením novopackého hráče fauloval a hosté dostali také šanci ze značky pokutového kopu. Bohužel pro Novou Paku Bažík napodobil Dujsíka a Vacho Balatku a ani druhá penalta v zápase nebyla proměněna. V závěrečné hektické desetiminutovce nejprve Lesák byl vyloučen také po dvou žlutých kartách a síly na hřišti vyrovnány.

V samotném závěru však cítí hosté obrovskou křivdu, když vyrovnávací branka domácího kapitána Dujsíka padla po jasném faulu na hostujícího Jisla, který viděl snad celý stadion, jen ne hlavní rozhodčí, nominovaný KFS Liberec, jehož výkonu v utkání nesmí být mediálně hodnocen. Dělba bodů tak nic nevyřešila, jen nahrála stíhajícímu Trutnovu, který v sobotu zavítá na novopacký stadion (16).

1. FK Nová Paka: Balatka – Jisl, Ptáček, Čokina, Mačí – Keszeg (85. Dlabola), Rozsévač, Kubíček, Král – Bažík, Počta. Trenér Vlastimil Frýdek. (axe)