Po nečekaném vítězství v předkole poháru Ondrášovka Cup na hřišti svého divizního soupeře v Ústí nad Orlicí, přivítali fotbalisté v sobotu na Letním stadionu v Jírových sadech, v prvním kole této soutěže, dalšího divizionáře, mužstvo FC Velim, který skončil v minulém soutěžním ročníku na třetím místě a z posledního mistrovského utkání v Nové Pace si odvezl tři body.

1. FK Nová Paka – FC Velim 3:2 (2:0). Za drobného, ale vytrvalého deště, se z jedné třetiny obměněné, proti jarní sezoně, domácí mužstvo, usadilo na polovině hostů a snažilo se nátlakovou hrou rozbít jeho zkušenou obranu. To se podařilo již ve třetí minutě, kdy roh Mačího umístil obránce, tísněný Ptáčkem, pěkným „koníčkem“ do vlastní branky. Tlak pokračoval dále, pěknou kombinaci ve 14. minutě zakončila tečovaná střela Brože na rohový kop, který se zahrával hned třikrát po sobě.

Ve 26. minutě se předvedli i nebezpeční hosté a střelu jejich kapitána Vajgla, ze dvaceti metů, vytáhl, perfektně, Volšík z horního rohu branky. Ve 35. minutě přišla další pohledná útočná akce a Brož nádhernou střelou z pětadvaceti metrů nedal Hrdinovi v brance žádnou šanci a zvýšil na nadějných 2:0. Ve 40. minutě centroval zleva hostující Melechovský a nepřesný zásah Ptáčka skončil těsně vedle vlastní branky.

Střelu téhož hráče, na začátku druhého poločasu, po novopackém dlouhém autovém vhazování, vyrážel brankář hostí reflexivně nohou. V 54. minutě už to bylo 3:0. Brankář pouze vyrazil tvrdou střelu po zemi, ale Kulhánek prudkou střelou skóroval. Zhruba od 60. minuty se vývoj začal otáčet a hosté ještě průběh zdramatizovali, po brance Váchy, jehož střelu tečovala obrana, v 64. minutě, a Regnera v 81. minutě.

Nová Paka – Velim 3:2
Fakta – branky: 3. vlastní, 35. Brož, 54. Kulhánek – 64. Vácha, 81. Regner. Rozhodčí: Dujsík (Opatovice). ŽK: 3:2. Diváci: 130. Poločas: 2:0. 1. FK Nová Paka: Volšík – Mačí (73. Knapp), Ptáček, Jisl, Fišar – Vích, Rozsévač, Brož, Urbanec – Bažík (90. Šnajdr), Kulhánek.
Miroslav Jeník, trenér 1. FK Nová Paka: „Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, v dalším průběhu jsme přidali druhý gól. Vyšel nám i vstup do druhé půle, ale potom jsme zápas zbytečně zdramatizovali vlastními chybami, které soupeř potrestal. Utkání jsme nakonec zvládli, z vítězství mám radost a všichni se těšíme na Bohemku.“
2. kolo: 1. FK Nová Paka – Bohemians 1905.

V hektickém závěru však domácí vítězství udrželi a Nová Paka se tak může těšit na start ligové Bohemky ve druhém kole poháru, ve středu 10. srpna. Domácí mužstvo podalo výborný výkon, hlavně v prvním poločase, noví hráči dobře do mužstva zapadli a, alespoň podle tohoto utkání, se jeví, že by mohli být víc než rovnocennou náhradou těch, kteří odešli. A je možné, že se ještě nějaká posila v mužstvu, do zahájení mistrovských zápasů, objeví. Zápas řídili rozhodčí Dujsík (Opatovice) – Valenta (Letohrad), Morávek (Pardubice).

„Tentokrát jsme si to nezasloužili, abychom hráli s Bohemkou,“ řekl trenér Velimi Jakub Stach po zápase. To jeho protějšek, domácí trenér Miroslav Jeník, byl spokojený, i když mužstvo zápas zdramatizovalo. Podle jeho slov se všichni na Bohemku už moc těší.