V desátém kole divizní skupiny C hostili fotbalisté na stadionu v Jírových sadech mužstvo z hlavního města. Historie vzájemné utkání obou těchto soupeřů nepamatuje, a tak se jednalo o zápasovou premiéru. Pikantností tak je tedy jenom fakt, že současný kouč domácích Josef Hloušek seděl v minulosti na lavičce tohoto pražského klubu. Domácí, po nepovedeném utkání v minulém kole v Trutnově a poměrně velké střelecké impotenci posledních zápasů, chtěli tento stav změnit a naplno před domácím publikem bodovat. Nadějí brzkého návratu na trávník byla i účast útočníka Jakuba Mičkala, který sice do hry nezasáhl, ale byl již po operaci kolena připraven mezi náhradníky na střídačce. Naopak zranění kolena nedovolilo naskočit do zápasu Martinu Ptáčkovi.

1. FK Nová Paka – FK Admira Praha 4:1 (0:0). Utkání se hrálo za pěkného, ale chladného podzimního počasí. Úvod souboje byl oboustranně opatrný. Defenzivy pracovaly spolehlivě a především oba gólmani svými výkony převyšovali divizní úroveň. Aktivnější s přibývajícím časem byli přece jenom domácí, kteří si vypracovali několik dobrých střeleckých příležitostí. Nejprve Kulhánkovu šanci z bezprostřední blízkosti kryl brankář Admiry Michal, aby o několik minut později musel vytlačit konečky prstů Urbancův pokus hlavou nad břevno své branky. Hosté hrozili z brejkových situací, ale zakončení bylo buď nepřesné, nebo gólman Kanaval jejich pokusy likvidoval. Ve 33. minutě byl v pokutovém území faulován agilní Kulhánek. Nařízenou penaltu však Mačí neproměnil, když Michal jeho pokus bez větších problémů ztlumil ve svých rukavicích. Ve 38. minutě dal vyniknout strážci svatyně Pražanů Brož, jehož dělovku Michal opět vyrazil do bezpečí. Bezbranková půle nenaznačovala žádné brankové hody.

Druhá pětačtyřicetiminutovka však byla právě z tohoto hlediska divácky o mnoho atraktivnější. Ve 49. minutě vyvezl míč z vlastní poloviny Vích, přesným pasem našel v křídelním prostoru Urbance, jehož centr skončil v pokutovém území na kopačce Kulhánka, ten zkušeně počkal na pohyb brankáře Michala a poslal domácí do vedení. Hosté však odpověděli poměrně záhy, když na konci celkem nenápadné akce byl Majer, který předskočil v pokutovém území Nové Paky bránícího Jisla, umístěnou střelou po zemi překonal Kanavala a vyrovnal. Pražané vycítili šanci a jejich kontry měly v následujících minutách vysoký stupeň nebezpečnosti. Brankář Kanaval však svými bravůrními zákroky držel Novou Paku stále ještě ve hře o dobrý výsledek. V jednom případě pomohlo domácím břevno.

Zákrok novopackého gólmana po voleji jednoho z hostujících fotbalistů byl oboustranně oku lahodící akcí.

Po hodině hry trenér Josef Hloušek provedl dvojí střídání, ve kterých posílil především útočnou řadu. Na hrotu tak začali operovat oba střídající hráči, Marcel Bažík a Viktor Vavrinec. Oba byli u rozhodujících akcí v následujících minutách utkání. Nejprve po obléhání branky soupeře Kazda tečoval ve skrumáži střelu Bažíka a vrátil tak domácím vedení. O tři minuty později utekl hostující obraně důrazný Vavrinec a byl v pokutovém území faulován. Následovala další penalta, kterou tentokrát Kulhánek bezpečně proměnil. I přes nepříznivý stav hosté svými brejkovými výpady byli pro novopackou branku stále velmi nebezpeční. Libor Kanaval však v sobotu v Jírových sadech „čaroval“. Konečnou podobu výsledku tak udělal exjablonecký Kulhánek, který svou třetí brankou v zápase dosáhl zaslouženého hattricku. V 81. minutě unikl po pravém křídle hbitý Povr a jeho centr do pokutového území soupeře Vavrinec sice ještě minul, ale již zmiňovaný Kulhánek mazácky obstřelil bránící hráče tak, že ani gólman Michal nedokázal zabránit letu míče do své sítě. Novopačtí tak dosáhli po několika nezdarech opět na tři body a čtyři vstřelené branky dávají naději na lepší střelecké zítřky.
Fakta z utkání, výsledky a tabulka na str. 21.⋌(axe)