Chladné počasí fotbalu moc nepřálo a terén na místním hřišti nebyl také ideální. Trenéru Vlastimilu Frýdkovi ve výpravě chyběl jenom nemocný Lukáš Prousek a naopak po delší absenci se na hřišti objevil David Mindl. Domácí disponují v současné době celkem zkušeným kádrem, kde především Beneš s Valešem a Škodou mají již v této soutěži něco odehráno. Z hlediska tabulky se jednalo o souboj druhého se čtrnáctým v pořadí.

Jiskra Jaroměř – 1. FK Nová Paka 0:3 (0:1). Hned v úvodu zápasu však domácí zahrozili a novopacký stoper Ptáček hasil nebezpečí na poslední chvíli před vlastní brankou. Hosté se poprvé k vážnější akci dostali až ve 4. minutě a výsledkem byla vedoucí branka z kopačky Keszega, jehož centr z pravého křídla skončil svoji dráhu až v síti bezmocného gólmana domácích Schejbala.

Poté se Novopačtí ujali taktovky zápasu a snažili se další brankou co nejrychleji rozhodnout. Nejprve Bažík předskočil (stejně jako proti Náchodu v minulém utkání) brankáře Schejbala, ale ani v Jaroměři nedokázal z ostrého úhlu efektivně zakončit. Poté se do dobré střelecké příležitosti dostal Král, leč jeho rána z levého křídla skončila na postranní síti domácí branky.

O několik minut později zahrozili domácí, když dělovku z poza vápna bravůrně vyrazil v neděli vynikající Balatka. Silná disciplína novopackého Krále, trestný kop, tentokrát skončila také bez efektu, a tak na pěkné světelné tabuli stále svítilo hubených 0:1. Blízko zvýšení byl Počta, který v pádu usměrňoval centr Krále, ale jeho pokus vytěsnil Schejbal na rohový kop.

Po změně stran domácí vycítili šanci a zle začali zatápět před Balatkou. Se zakončením však na tom nebyli nijak dobře a to bylo pro hosty v této části hry důležité. Nejprve Balatka, zřejmě v nejdůležitějším zákroku utkání, vychytal z bezprostřední blízkosti Valeše.

O několik minut později po rohovém kopu domácích a nedůsledném bránění hostů skončila hlavička jednoho z jaroměřských hráčů na pravé tyči novopacké branky.

Hosté se snažili využívat otevřenější domácí obrany k brejkovým výpadům. Při jednom z nich postupoval na Schejbala zcela sám Rozsévač, jehož zakončení však minulo domácí svatyni. Šťastnou ruku měl novopacký trenér v 70. minutě, kdy poslal na hřiště Nýdrleho, který se mu odvděčil dvěma rozhodujícími trefami během svého dvacetiminutového pobytu na hrací ploše. Nejprve zužitkoval akci vedenou Rozsévačem, který se v křídelním prostoru pěkně uvolnil a načasoval přihrávku před branku soupeře na nohu výše uvedeného střídajícího hráče. Třetí novopacký úspěch se zrodil po nápadité kombinaci Rozsévač, Bažík, na jejímž konci byl právě Nýdrle. Důležité body tak z „Růžovky“ putují do Nové Paky.

1. FK Nová Paka: Balatka – Jisl (83. Čokina), Ptáček, Musil, Mačí – Keszeg, Kubíček, Rozsévač, Král (60. Mindl) – Počta (70. Nýdrle), Bažík. Trenér Vlastimil Frýdek.
Novopačtí fotbalisté se představí poprvé na jaře na domácím hřišti v sobotu 28. března, kdy přivítají FC Nový Hradec Králové (15).⋌ (axe)