Hosté sehráli toto přípravné utkání tentokrát bez posil (v jednání) a bez tří opor, Radima Ottmara (nemoc) a slovenské dvojice Marcela Bažíka a Reného Čokiny. Domácí trenér Vladimír Blažej nasadil do zápasu opět hráče širšího kádru, kdy v obou poločasech startovaly téměř rozdílné jedenáctky.

RMSK Cidlina Nový Bydžov – 1. FK Nová Paka 4:4 (3:3). Utkání mělo na přípravné období celkem dobrou úroveň, pro diváky zajímavé z hlediska počtu branek a pro trenéry poučné, kde a na čem je ještě potřeba do zahájení mistrovského jara zapracovat.

První poločas měl dvě odlišné části. Zatímco v úvodu na hřišti byli aktivnější Novopačtí, v jeho závěru potom zase domácí. Skóre se také podle tohoto faktu měnilo jako na houpačce. Nejprve Královi zneškodnil brankovou příležitost gólman Cejnar, aby o několik minut později byl již novopacký střelec úspěšný, když přehodil vyběhnuvšího strážce novobydžovské svatyně. Zvýšení skóre měl na kopačce zanedlouho Banda, ale Cejnar byl opět úspěšný.

Poté o sobě dali vědět i domácí. Pěknou kombinační akci zakončil Karanský vyrovnávací brankou. Střelecké hody pokračovaly na druhé straně. Banda byl v pokutovém území faulován a Král s přehledem proměnil penaltu ve vedoucí branku Nové Paky. Následně zachybovali hosté v rozehrávce a Vaníček ukázkovým lobem překonal špatně postaveného Malého v brance Nové Paky. Vedení na svou stranu získali Novobydžovští po nádherně trefené střele Karanského z poza šestnáctky, na kterou byl Malý krátký. Hostům se však ještě do přestávky podařilo vyrovnat, když po přesné kombinaci Banda v pokutovém území uklidil míč potřetí do Cejnarovy sítě.

Druhá půle již tak bohatá na branky nebyla. Hrálo se většinou mezi oběma šestnáctkami. Novopačtí hrozili především již tradičně z brejkových situací, domácí se snažili přehrát soupeře kombinačně. V 73. minutě se Královi podařilo proniknout s míčem do pokutového území domácích, kteří stačili jeho pokus zblokovat, ale dorážka střídajícího Fišara skončila za zády novobydžovského brankáře. Definitivní tečka tohoto vyrovnaného zápasu, co se branek týká, padla v poslední minutě utkání. Novobydžovští zahrávali tři po sobě jdoucí rohové kopy a ten třetí v pořadí jim přinesl po naprosto špatně organizované obranné činnosti hostů zasloužené vyrovnání.

Fakta – branky: Karanský 2, Vaníček, Duda – Král 2, Banda, Fišar. 1. FK Nová Paka: Malý – Jisl, Ptáček, Musil, Pakosta (46. Fišar) – Svoboda, Rozsévač, Koza, Král – Banda, Počta. Trenér Vlastimil Frýdek.

V dalším přípravném utkání se představí Novopačtí v neděli 13. února od 11 hodin na umělé trávě Městského stadionu v Jičíně, kde změří síly s účastníkem Královéhradeckého krajského přeboru, mužstvem FC Nový Hradec Králové.⋌ (axe)