I když kádr mužstva Nové Paky není pro jaro zcela uzavřen, kromě doléčujícího se brankáře Miroslava Malého a z administrativních důvodů ještě nepřeregistrovaného Petera Jačišina, měl trenér Vlastimil Frýdek k dispozici jinak kompletní tým.

Utkání se hrálo za značného chladu, stálého deště se sněhem a navíc ještě na kvalitní umělé trávě zůstávaly po přívalu vody k překvapení všech kaluže. „Domácí“ mužstvo Dvora Králové přes zimní přestávku na několika postech svůj kádr posílilo, čímž jasně dalo najevo, že s výkony na podzim a postavením v tabulce není spokojenost a náprava je z hlediska dalšího divizního účinkování nutná.

TJ Dvůr Králové – 1. FK Nová Paka 1:0 (1:0). Domácí se dobře se pohybovali, krátkými narážečkami vytvářeli přečíslení, byli důrazní v osobních soubojích a soupeře převyšovali především při práci s míčem. Novopačtí dlouho „tahali za kratší část provazu“. I přes poměrně výraznou územní převahu domácího celku, hosté dokázali zahrozit v několika brejkových situacích. Šance Bažíka, Rozsévače a Bandy rozhodně snesly branková kritéria.

Naopak, fotbalisté z města „Safari“, dobrou kombinací sice dostali míč často před pokutové území, nebo dokonce i do něho, ale v zakončení byli nedůrazní, nebo nerozhodní. Ve 25. minutě utkání se zrodila rozhodující akce celého duelu. Míl si naběhl na kolmici mezi novopacké stopéry a tváří v tvář překonal Ottmara. Poté se pomalu hra začala více vyrovnávat a tlak domácích již přestával mít sílu ze začátku hry.

Po změně stran a důrazné domluvě trenéra Frýdka se obraz hry změnil. Novopačtí zlepšili pohyb, rychleji přistupovali k hráčům soupeře a najednou i Královédvorští začali mít v defenzivě problémy. O zakončení hostujícího mužstva však platí stejný komentář, jako o zakončení domácích z úvodu zápasu.

Gól neplatil

V 82. minutě po nápadité kombinaci zatáhl v pravém křídelním prostoru míč Jelínek, jeho přihrávka přesnou balistickou křivkou našla nabíhajícího Bažíka, který nekompromisně poslal míč přímo z voleje do soupeřovy sítě. Radost z vyrovnání však Novopackým netrvala dlouho. Jakmile míč skončil v brance, asistent na pomezí zvedl praporek se signalizací ofsajdového postavení střelce gólu. Opožděný verdikt pomezního byl v absolutním rozporu s fyzikálními zákony. Přesto hostům zbyly nakonec jen oči pro pláč, neboť jakýkoli protest, či stížnost se stejně minou účinkem.

1. FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Ptáček, Čokina (79. Jisl), Novák – Kout, Jelínek, Rozsévač (70. Mindl), Král – Banda, Bažík. Trenér Vlastimil Frýdek.
Nyní je nutné na tuto křivdu rychle zapomenout, nenechat se rozhodit výrokem jednoho člověka a připravit se na následující zápas, který nebude rozhodně jednoduchý, kdy Novopačtí přivítají v neděli 21. března (12.30) na umělé trávě Městského stadionu v Jičíně mužstvo RMSK Cidlina Nový Bydžov. ⋌(axe)