V sestavě trenéra Vlastimila Frýdka tak chyběli René Čokina, David Mindl, Lukáš Počta, Vladimír Kalenda, Tomáš Kubíček a ze zdravotních důvodů do utkání nenastoupil ani Lukáš Jisl.

Naopak svůj debut si v novopackém dresu odbyla další nová tvář, exjablonecký stopér Lukáš Prousek. Ani královédvorský trenér Dvořák však neměl v zápase kompletní divizní kádr přesto, že v tomto duelu bylo ve hře celkové prvenství ve „Zlatém poháru“. K jeho zisku potřebovali Novopačtí zvítězit, Dvoru Králové stačila remíza v závislosti na nerozhodném výsledku závěrečného utkání tohoto turnaje Převýšov – Olympia Hradec Králové.

V závěru inkasovali

TJ Dvůr Králové – 1. FK Nová Paka 3:3 (0:3). Novopačtí vstoupili do zápasu aktivně, celkem dobře kombinovali, nedovolovali soupeři dostat se na dostřel Balatkovy branky a sami si střelecké příležitosti vytvářeli celkem snadno. Nejprve Bažík pohotovou střelou z hranice velkého vápna donutil Tomka k bravůrní robinzonádě. Poté se dostal těsně před brankáře Dvora Králové s chutí hrající Král, leč jeho pokus zastavila pravá tyč soupeřovy branky.

O několik minut později však Novopačtí předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci byl Bažík zcela sám před Tomkem a vedle něho poslal míč poprvé do sítě. Po dalších pěti odehraných minutách pronikl do pokutového území Dvora Králové Král a byl faulován. Pokutový kop Tomek Ptáčkovi sice vyrazil, ale na následný Bažíkův centr a hlavu exekutora penalty byl již krátký. Pohodu ve hře novopackého týmu podtrhl ve 28. minutě opět Král, který se v křídelním prostoru elegantně vyhnul bránícímu hráči a jeho následná střela rozvlnila síť za Tomkovými zády. Ve zbytku první půle Nová Paka kontrolovala hru a soupeř nekladl žádný větší odpor.

Po změně stran došlo na obou stranách k několika změnám, ale dlouho nic nenasvědčovalo nějakému obratu ve vývoji utkání. V 58. minutě sice divizní celek snížil stav utkání, když na Juríkovu střelu z bezprostřední blízkosti k levé tyči Balatka nedosáhl. Odchod novopackých opor Bažíka a Krále ze hřiště hru účastníka krajského přeboru však natolik změnil, že soupeř najednou měl zápas zcela ve své režii, vycítil, že mu pohár není ještě tak vzdálený a zvýšil obrátky.

Novopačtí pomalu začali ztrácet střed pole a obrana se dostávala pod tlak. Když dalekonosná střela dvorského Urbana znamenala kontaktní branku, vypadalo to, že soupeř ztracené utkání získá ještě na svoji stranu. To se také málem vyplnilo. Střelecký pokus z trestného kopu z poza šestnáctky skončil na břevně Balatkovy branky. O několik minut později zvonilo Balatkovo břevno podruhé.

Pět minut před koncem utkání po akci Kilevníka se divizní soupeř dočkal přece jenom vyrovnávací branky, když dorážel Otradovský míč do sítě téměř z brankové čáry. Remíza podle průběhu obou poločasů je asi zasloužená. Nakonec znamenala prvenství Dvora Králové a bramborovou medaili (po minitabulce Nové Paky, Převýšova a FC Hradec Králové B) pro svěřence trenéra Frýdka.

Fakta – branky: Jurík, Urban, M. Otradovský – Bažík, Ptáček, Král. 1. FK Nová Paka: Balatka – Musil, Prousek, Ptáček, Mačí – Keszeg, Rozsévač, Dlabola, Král – Bažík, Nýdrle. Střídali Jerie, Fišar. TrenérVlastimil Frýdek. (axe)

Konečná tabulka má následující podobu.

1. Dvůr Králové ⋌4 2 1 22:12 14
2. FC Hradec Králové B ⋌3 3 1 20: 9 12
3. SK Převýšov ⋌3 3 1 17:11 12
4. 1. FK Nová Paka⋌ 3 3 1 18:15 12
5. Nový Bydžov⋌ 3 2 2 19:13 11
6. Olympia Hr. Král. ⋌3 2 2 19:15 11
7. FC Hradcec Král. SD ⋌1 1 5 13:27  4
8. FK Černilov⋌ 0 0 7  3:29  0

Na snímku mužstvo Nové Paky před závěrečným utkáním zimního turnaje v Novém Bydžově - Chudonicích.