Podzimní měření sil obou těchto celků na hřišti soupeře Novopačtí zvládli na výbornou, když zvítězili v Ústí nad Orlicí 3:1. Tentokrát však domácí svým nejhorším jarním výkonem darovali body soupeři, který aniž by předvedl nějak oslnivý výkon, uspěl stoprocentně.

Svižný začátek

1. FK Nová Paka – Jiskra Ústí nad Orlicí 1:2 (0:2). Utkání začali svěřenci trenéra Vlastimila Frýdka aktivně. Již ve 2. minutě odvracela ústecká obrana útoky domácích na tři po sobě jdoucí rohové kopy. Ve 3. minutě zafungovala spolupráce Bažíka s Králem, když střela posledně jmenovaného skončila na břevně soupeřovy svatyně. Ve 20. minutě však Ústí šlo do překvapivého vedení.

Dlouhé autové vhazování zasáhl v pokutovém území Novák tak nešťastně, že přeloboval vyběhnuvšího Ottmara a vlastní brankou poslal hosty do vedení. Tato situace natolik zasáhla psychiku a sebevědomí novopackého mužstva, že se dlouho poté na hřišti hledalo, aby nastartovalo herní rytmus úvodu utkání. Do konce první půle tomu však tak nebylo.

 Naopak ve 43. minutě zahrávali hosté trestný kop daleko za šestnáctkou domácích. Novopačtí zbytečně reklamovali u rozhodčího nedovolený zákrok, aniž by se soustředili na standardní situaci soupeře. Na čechraný centr za obranu Nové Paky si naběhnul Dostál a hlavou připravil příležitost pro Chudého, kterému nezbylo již nic jiného, že poslat míč z bezprostřední blízkosti podruhé do novopacké branky.

Po změně stran nahradil zraněného Bandu na hrotu útoku exprešovský Jačišin. A právě on v 82. minutě vykřesal jiskřičku naděje na případný bodový zisk svým premiérovým mistrovským gólem v dresu Nové Paky.

„Naběhnul na centrovaný míč a z bezprostřední blízkosti jej poslal hlavou do ústecké sítě“, popisuje situaci novopacký sekretář Petr Ježek. Novopačtí poté zahájili hru vabank, ale stav se již nezměnil.

Fakta z utkání, další výsledky a tabulku najdete na 21. straně. ⋌(axe)