Jak jste spokojen s průběhem letní přípravy?
K novopackému mužstvu jsem nastoupil prvního srpna, před tím, po odchodu Vlasty Frýdka, tým vedl Miroslav Jeník, ten v minulých dnech odešel k libereckému béčku. Mužstvo jsem ale sledoval delší dobu, prošlo obrovským řezem, odešla řada zkušených hráčů, přišli mladí. Vlastní příprava proběhla v místních podmínkách.

A co posílení mužstva, vy říkáte, že pro to máte jiné pojmenování, přišli noví hráči.
Tak jak jsem již uvedl, mužstvo prošlo obrovským řezem. Prakticky stavíme na ose Ptáček, Rozsévač, Brož, Bažík. Navíc odešel brankář Ottmar, ale klub správně a včas reagoval, přišel výměnou Volšík. Takžde teď se mě zeptáte, kdo přišel.

Ano, máte slovo.
Jsem rád, že jsou mladí a prosazují se. Budu konkrétní. Přišli Volšík, Richter, Povr, Brož, Kulhánek, Urbanec, Vích, Mičkal, Kazda. (pozn. autora: soupiska mužstva na straně 20). Ještě bychom potřebovali zkušeného stopera.

Jsme na prahu sezony. S čím do ní vstupujete a co očekáváte?
Pro mě je tato soutěž dost neznámá. Myslím je to hlavně o kádru. Každopádně chceme navázat na výsledky práce mého předchůdce Vlastimila Frýdka a hráčů. Cílem je hrát dobrý fotbal. Pokud ode mne chcete slyšet umístění, řeknu vám to tak asi po čtyřech odehraných kolech, až si mužstvo „sedne“. To výsledky vyhodnotíme a pokud to bude nutné, přijmeme další závěry.

Před několika minutami skončilo utkání druhého kola Ondrášovka Cupu. Nová Paka podlehla prvoligovému celku Bohemians 1905 0:7. Co k tomu můžete říci?
Tak předně, pokud chcete v poháru uhrát proti favoritům slušný výsledek, musíte přežít první poločas. My jsme poměrně lacino inkasovali již v osmnácté minutě a do konce poločasu přišly ještě další tři góly… Více mě mrzí svalové zranění Jisla. Jinak myslím, že v Nové Pace byla skvělá atmosféra, hráči i diváci si zápas užili a to je dobře. Pro nás tak končí éra Ondrášovky Cupu a před námi je divizní sezona, kterou zahájíme tady v sobotu proti hradeckému béčku.

JOSEF HLOUŠEK (1950)
Hrál za mládež v Liberci, po zranění kolena ukončil v 26 letech činnost a dal se na trénování. Začínal v Semilech a od roku 1982 je profesionál. Má za sebou mimo jiné působení v Bohemians (1988 – 1992) a (1995 – 1996). Přichází z Mladé Boleslavi, kde opakovaně působil jako asistent trenéra A mužstva a juniorky.

Co o sobotním soupeři víte?
Sobotní utkání nebude vůbec lehké a může hodně napovědět. Přijede mladé, ambicozní mužstvo, kondičně velmi dobře připravené. Bude to o něčem jiném, než pohárový zápas. Divák si určitě přijde na své.