Domácí mužstvo vede zkušená dvojice trenérů Milan Šmarda (na podzim Sokol Živanice v divizi) a Miroslav Švadlenka, na trávníku se v některých utkáních objevují exligoví Michal Šmarda (v loňské sezoně Bohemians 1905 v Gambrinus lize) a Martin Barbarič (v loňské sezoně FK Černilov v KP).

Trio z tohoto kvarteta (Barbarič plnil trenérské povinnosti u dorostu FC HK v Teplicích) bylo v neděli na svých postech připraveno čelit snaze Novopackých při tříbodovém tažení krajským přeborem. Hostující trenér Vlastimil Frýdek postrádal tentokrát kapitána Jana Rozsévače, Marcela Bažíka a Lukáše Prouska.

Sokol Lhota pod Libčany – 1. FK Nová Paka 1:2 (1:0). Utkání se hrálo za velice silného větru, který si dělal s míčem ve vzduchu co chtěl a komplikoval jeho kontrolu všem aktérům na hrací ploše. Zápas začali Novopačtí s chutí, snažili se s větrem v zádech kombinační hrou překonat obranu soupeře. Bohužel několik slibných akcí nerozhodností v koncovce nedokázali hosté dotáhnout do úspěšného zakončení.

Ve 22. minutě se po ideálním pasu Krále ocitl v samostatném úniku na Fiedlera Nýdrle. Jeho pokus však zastavila pravá tyč branky Lhoty. Ve 35. minutě byl na půlící čáře zcela evidentně faulován novopacký obránce Mačí a domácí z následného protiútoku dostali míč do křídelního prostoru, odkud prudký centr před Balatku našel kanonýra domácích Bednáře, který patou poslal nečekaně míč za Balatkova záda.

Po změně stran pokračovala větrná loterie, ale v obráceném gardu. Hosté pokračovali v územní převaze a projevili dobré morálně volní vlastnosti, které jsou v takovém utkání velice důležité. Již ve 50. minutě se podařilo Jislovi po kombinaci s Nýdrlem propasírovat míč podél brankové čáry až před Fiedlera, kde se ve skrumáži nejlépe orientoval Mindl, který se tak postaral o zasloužené vyrovnání. Novopačtí poté pokračovali ve velice aktivní hře a snaze zvrátit výsledek na svou stranu. Přes aktivní hru však mohli kapitulovat.

Po chybě obrany se sám před Balatkou objevil opět Bednář, ale novopacký gólman zachoval chladnou hlavu a ze souboje vyšel vítězně. Rozhodující branka padla po dobré individuální akci Mindla, který s míčem pronikl do pokutového území soupeře a předložil jej před prázdnou branku nabíhajícímu Ptáčkovi, který bez problémů skóroval. Zvýšit mohl ještě v závěru zápasu Král, ale jeho prudkou střelu z trestného kopu stačil Fiedler zkrotit ve svých rukavicích. V posledních minutách utkání čelili hosté ještě několika standardním situacím zahrávaným Šmardou, ale pozorným bráněním si již nenechali vítězství vzít.

Fakta – branky: 35. V. Bednář – 50. Mindl, 65. Ptáček. 1. FK Nová Paka: Balatka – Musil, Ptáček, Čokina, Mačí – Jisl, Mindl, (86. Fišar), Kubíček, Král – Nýdrle, Počta (77. Keszeg). Trenér: Vlastimil Frýdek.

Před vzájemným soubojem v sobotu v 17 hodin na stadionu v Jírových sadech s lídrem Královéhradeckého krajského přeboru ztrácejí novopačtí fotbalisté na soupeře tak stále jediný bod. (axe)