K úvodnímu zápasu zimního turnaje do Nového Bydžova – Chudonic na vysoce kvalitním typu umělé trávy odjížděli fotbalisté po třech tréninkových jednotkách zimní přípravy bez dvou středopolařů základní sestavy, Davida Mindla (nemoc) a Jana Rozsévače (zaměstnání). Naopak svůj debut si v dresu odbyl stoper Lukáš Musil z Hradce Králové.

SK Převýšov – 1. FK Nová Paka 3:2 (0:2). Utkání mělo všechny aspekty přípravného období. Průběh byl v prvním poločase vyrovnaný. Šance se střídaly na obou stranách. Přesnější v zakončení však byli Novopačtí, když skóre zápasu otevřel ve 34. minutě po pěkném dlouhém pasu Počty aktivní Král.

O několik minut později zachraňoval Balatka šanci divizního soupeře z bezprostřední blízkosti. Několik dalších dobrých střeleckých příležitostí však fotbalisté Převýšova nedokázali přesně zakončit. Novopačtí tak v závěru první půle trestali podruhé, když Bažík zaběhl za obranu soupeře a tváří v tvář převýšovskému brankáři nedal šanci zasáhnout. Po změně stran oba trenéři postupně prostřídali hráče z lavičky a v tomto okamžiku si Převýšov vytvořil poměrně znatelnou územní převahu. Výsledkem bylo snížení, když Novopačtí podcenili standardní situaci soupeře, který z bezprostřední blízkosti nekrytým hráčem hlavou skóroval.

Nové Pace se nedařil přechod do rychlého protiútoku a obrana se tak dostávala pod neustálý tlak Převýšova. Obrat ve skóre nastal během sedmi minut zápasu, když nejprve centrovaný trestný kop Převýšova prošel celým pokutovým územím Nové Paky a skončil až v síti bezmocného dorostence Bouchnera, který v brance vystřídal Balatku. Rozhodující úder Převýšova přišel po zmatku v novopacké obraně, kdy střelu špatně pokrytého hráče stačil Bouchner vyrazit, ale na dorážku byl již krátký.

Za zmínku stojí jistě i návrat novopackého kapitána Vladimíra Kalendy na hrací plochu po rekonvalescenci trojité zlomeniny z jara 2008. Škoda jen, že jeho úniky po pravé straně nedokázali střídající Fišar, či dorostenec Wojcik proměnit, alespoň ve vyrovnávací branku.

Branky: Nové Paky: 34. Král, 42. Bažík. Sestava: Balatka (68. Bouchner) – Mačí, Musil, Čokina, Jisl – Keszeg (46. Kalenda), Ptáček, Kubíček, Král (68. Wojcik) – Bažík (68. Keszeg), Počta (46. Fišar). Trenér: Vlastimil Frýdek.

Ve druhém kole zimního turnaje nastoupí novopačtí fotbalisté na umělé trávě v Chudonicích 25. ledna proti dalšímu diviznímu soupeři, druholigové rezervě FC Hradec Králové (12.15). (axe)