Náboj celému klání dávala i přítomnost celé řady veřejných a fotbalových činovníků v čele s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem, předsedou KFS Hradec Králové Lubomírem Sedláčkem a starostou Nové Paky Josefem Coganem.

Post hlavního arbitra zápasu splnila na výbornou mezinárodní rozhodčí Dagmar Damková, (řídila i finále turnaje žen na OH v Pekingu 2008), která svoji přirozenou autoritou na hrací ploše ukázala všem přítomným, především rozhodčím opačného pohlaví, že by se mohli právě od výše uvedené hodně naučit. Dobrou atmosféru pro početnou diváckou kulisu vytvářel známý královéhradecký moderátor Zdeněk Vranovský.

Král úřadoval

1. FK Nová Paka – FC Olympia Hradec Králové 3:1 (2:0). Utkání začaly oba celky opatrně. Hosté zahrozili tvrdou střelou doprostřed branky, se kterou si Balatka bez problémů poradil. Na druhé straně střelu Jisla Mašek vytěsnil nad svoji branku a pokusy Počty, Bažíka, a Rozsévače skončily mimo.

Ve 26. minutě rozjásal stadion aktivně hrající Král, jehož dělovku zpoza vápna zastavila až sít soupeřovy svatyně. Domácí po této brance stupňovali svoji aktivitu a hosté se tak dostávali pod mírný tlak, který ale většinou končil v pokutovém území bez zakončení.

Ve 36. minutě opět výborný Král netradičně z pravé strany pronikl s míčem do pokutového území a jeho zakončení bylo přesné, když míč skončil v pravém horním rohu branky bezmocného gólmana Maška. Hosté ani po této brance nerezignovali, ale absence středopolaře Kašajíka a útočníka Hůlky se ukázaly jako citelné oslabení celku z Kuklen.

V úvodu druhé části hry domácí několikrát zahrozili, ale obranu soupeře se jim překonat nepodařilo. Novopacký trenér Frýdek v 57. minutě poprvé sáhl ke střídání a aktivita domácích se pomalu vytrácela, tak že se obraz hry postupně měnil a navrch začali mít hosté, kteří několikrát připravili před Balatkou těžké chvíle pro novopackou defenzivu. V 65. minutě směřoval do pokutového území Nové Paky za krátkou dobu již třetí centr z levé strany. Míč v souboji před Balatkou se tak nešťastně odrazil při obraném souboji s útočníkem Olympie od novopackého Jisla, že skončil za zády domácího gólmana.

Toto snížení vlilo do hostů energii a ti vycítili šanci na vyrovnávací branku. Převaha byla zjevná především ve středu pole. Novopacká defenziva, dobře organizovaná skvělým Balatkou, však pracovala bezchybně a nepouštěla hosty na dostřel své svatyně. V závěru utkání hráli hosté již vabank a střídající novopacký Keszeg se dostal celkem třikrát do bezprostřední blízkosti před brankáře Maška.

Ve dvou případech však s těmito šancemi naložil tak, že domácím fanouškům mohl přivodit lehké srdeční slabosti. Ve třetím případě však novopacký fotbalista zachoval chladnou hlavu a našel před brankou nabíhajícího Nýdrleho, který bez problémů dopravil míč potřetí za záda soupeřova brankáře.

Poprvé v čele

Domácí tak tímto vítězstvím ve šlágru Královéhradeckého krajského přeboru poprvé v letošním ročníku vystoupali na vedoucí příčku tabulky. Všichni domácí příznivci tak přejí hráčům, aby na tomto postu již vydrželi až do skončení letošního soutěžního ročníku.

Fakta – branky: 26. a 36. Král, 65. Jisl (vlastní), 90. (+2) Nýdrle. Rozhodčí: Damková (Plzeň) – Grimm (Rokycany), Kříž (Plzeň). Delegáti Moník (Trutnov), Židík (Opočno). ŽK: 0:1. Diváků: 818. 1. FK Nová Paka: Balatka – Musil, Ptáček, Čokina, Mačí – Jisl, Rozsévač, Mindl (60. Kubíček), Král (57. Keszeg) – Bažík (75. Nýdrle), Počta. Trenér Vlastimil Frýdek. Nejlepší hráči utkání: Čokina, Musil, Král – Lesák, Dujsík, Tér. (axe)