Podzimní část mistrovských soutěží se přehoupla do druhé poloviny. Víkendové zápasy začínají v 15.30 a diváci se mohou těšit.

Asi největší pozornost bude upřena na divizní Novou Paku. Ta zítra na Letním stadionu hostí Admiru Praha. Domácí už čtyři zápasy nevstřelili branku a v tabulce klesají. Novopačtí nastřelili za poslední tři utkání břevno celkem osmkrát a to rozhodně psychicky otřese s daleko kvalitnějšími fotbalisty, než jsou hráči divizního týmu.

“Na utkání se těším, působil jsem v Admiře, když mužstvo hrálo třetí ligu,“ říká novopacký trenér Josef Hloušek, kterého už několik zápasů trápí složení útoku. „Citelně nám chybí Mičkal, je po operaci kolena a pomalu začíná trénovat, ale moc s ním počítat nemůžeme. To víte, přichází podzim a většinou se hraje na umělé trávě a ta není pro takového hráče v rekonvalescenci nejbezpečnější,“ dodává novopacký trenér a věří, že se v sobotu mužstvo „chytne“.

Podobné problémy má i Jičín v krajském přeboru, ten zítra přivítá Polici nad Metují, předzápas patří okresnímu derby I. B třídy SK Jičín B – FC Milíčeves (13). Sobotka jede do Janských Lázní, Stará Paka do Žacléře a obě mužstva by tam ráda bodovala.

Sobotu obohatí také šest utkání okresního přeboru: Lužany – Podhradí, Žlunice – Žeretice, Jičíněves – Valdice, Lázně Bělohrad/Pecka B – Chomutice, Češov – Kopidlno B a Robousy – Miletín. Na zápas Železnice – Hořice B mohou přijít diváci v neděli odpoledne.

Také o druhém víkendovém dnu jsou na programu tři zajímavá utkání. Na Gothardě hostí Jiskra Hořice Roudnici a do Kopidlna a Libáně přijedou mužstva z Krkonoš – Mostek resp. Bílá Třemešná. Domácího prostředí by měly všechny tři oddíly využít.