Milíčevesští mají početnou marodku, ta se ještě rozšířila o stopéra Zdeňka Romana, za nemocné Štěrbu, Trče, Špicara, Čisteckého a potrestaného Michálka naskočili mladíci, kteří jsou příslibem do budoucna.

Při odjezdu do Rychnova panovalo ještě příznivé slušné počasí, bez přeháněk. Horší už to bylo zhruba deset minut před zápasem, kdy začalo hustě „padat“ a hrací plochu pokryla asi pěticentimetrová vrstva sněhu, takže lajny nebyly vůbec vidět. Přesto utkání začalo.

Spartak Rychnov n. Kn. – FC Milíčeves 2:1 (1:1). Domácí byli útočnější, prvních patnáct minut se většinou odehrálo na polovině hostů, ale s velkým množstvím vhazovaných autů. Poté si Rychnov vytvořil několik rohových kopů. Po čtvrthodině se hra začala vyrovnávat, Milíčeves se lépe přizpůsobila na zasněženém terénu, získávala dobré útočné akce.

Rohový kop

Vše se dařilo až do 38. minuty, kdy domácí zahrávali rohový kop, který se hostům nepodařilo hlavami odvrátit, míč se dostal ke Kučerovi, ten tečoval do branky a otevřel skóre – 1:0. Hosty tato branka nesrazila, ale naopak nastartovala k většímu útočnému nasazení, ze kterého si vytvořili dvě možnosti ke skórování, ovšem bez výsledku. Přišla však 45. minuta, znovu rychlá kombinační akce Milíčevsi, a na jejím konci Horčičko, který přesnou střelou k tyči vyrovnal – 1:1.

Ve druhém poločase již přestalo sněžit, ale pro opar a šero byly rozsvíceny reflektory, po chvílích se objevoval déšť. Ve 48. minutě byl odpískán faul hostů ve vzdálenosti více než 35 m. Nikdo nepředpokládal, že by z toho mohla být branka. Míč si postavil domácí Ráliš a prudkou ranou doslova vymetl pavučiny Hlawatschkeho branky. Milíčeves, i když dohrávala v deseti, přidala a v závěru svého soupeře přitlačila. V 85. minutě dokonce vyrovnala, ale rozhodčí gól neznal. Hosté bojovali, i když postrádali své opory. Za takové úsilí by si bod určitě zasloužili. Neuznáním regulérní branky se cítí velmi poškozeni.

Fakta, branky:

Kučera, Ráliš – Horčičko. Rozhodčí: Vítek (Nové Město n. Met.). ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (Mlejnek). Diváků: 100. FC Milíčeves: Hlawatschke – Charvát, Mlejnek, Vaněk, Tomáš Berný (83. Ouhrabka) – Jan Berný, Jiří Roman, Horčičko, Slepička (74. Lukáš Rejha) – Kuba Rejha (92. Kuba Roman), Miloš Fejfar. Trenér Roman Kyral, asistent Jiří Roman. Díky milíčeveským příznivcům, kteří do Rychnova přijeli. V neděli od 15 hodin hostí FC Milíčeves mužstvo FK Náchod Deštné B. (kb)