Rezerva mužů bojovala v uplynulém ročníku okresního přeboru se střídavými úspěchy. Nezvládla řadu lehčích utkání a proto byla ohrožena sestupem. Teprve v posledních zápasech se vzchopila a zajistila si účast v novém soutěžním ročníku. Pomohlo ji hlavně to, že hráči pochopili nezbytnost přípravy a tréninkového procesu.

Hlavní podíl na chodu mužstva měl Zdeněk Špicar, který svou zkušeností a trpělivostí, až obětavostí, dokázal „béčko“ udržet za pomocí Jendy Martínka. V novém ročníku bude Milíčeves B hrát v sousední Nemyčevsi, do vedení se zapojil i místní realizační tým. O doplnění B mužstva se stále jedná. Věříme, že všichni přistoupí zodpovědně hned od prvního utkání, aby se nemuselo šturmovat na konci soutěže. Je potěšitelné, že hráči již druhý týden trénují.

Dorost, který hrál I. A třídu, a i když si příslušnost udržel, je v novém ročníku 2008/09 přihlášen do okresního přeboru, neboť zkušení hráči odešli do áčka mužů, další ukončili hostování. Mužstvo bylo doplněno žáky, takže vznikne mladý dorostenecký tým, který spolu bude hrát více sezon. V okresním přeboru bude mít větší možnost sehrání a všichni věří v návrat do krajské soutěže. Zárukou dobré přípravy vedení dorostu je Vladan Bursa, který mužstvo dorostu vhodně doplňuje a trénuje. Jako asistent mu bude pomáhat Petr Bílek.

Žáci, kde skončilo několik hráčů a bylo přeřazeno do dorostu, pokračují v okresním přeboru. Budou doplněni z přípravky a několika chlapci na hostování. Je předpoklad, že v novém ročníku se zase posunou výše o několik pater. Vedení trenérské práce se ujímá tandem Jenda Drusan a Petr Špicar.
Zdařilý nábor byl proveden do přípravky, k stávajícím patnácti členům přibylo dalších osm začátečníků. V prvním ročníku získávali hlavně pojem o fotbale, zvykali si na pravidla a tréninkový proces. S přípravou pomohla firma Fabi (zajistila dresy), přispěly obecní úřad Slatiny, Jaroslav Mlejnek, Bernard club, Jiří Roman, Jiří Martínek. Za to jim patří poděkování, stejně tak rodičům, kteří pomáhají s cestováním za zápasy a turnaji. Přípravku vedou a trénují zkušení borci Jaromír (Kempes) Styblík a Zdeněk Roman.

Došlo k doplnění fotbalového výboru. Předsedou se stal Jiří Roman, jednateli Jiří Cerman a Květoslav Berný, ekonomem a vedoucím evidence MUDr. Jan Neuman, členy pak Oldřich Čapek, ing. Vladimír Záveský, Vladan Bursa, Jaromír Styblík, Zdeněk Roman, Petr Bílek, Petr Špicar. Věřme, že toto vedení si mezi sebe rozdělí náročnou práci tak, aby Milíčevsi zajistilo její dobrou a úspěšnou tradici. Zprávu o konečných změnách přineseme. (kb)