Přezimují na předposledním místě. Jak vše hodnotí trenér ZDENĚK FEJFAR (na snímku), to se dozvíte z odpovědí na našich šest otázek. Můžeme ale prozradit, že spokojen není.

I. B TŘÍDA, skupina A
11. Milíčeves 13 3 1 1 9 18:33 10
Historie: klub byl založen 15. října 1942.
Současnost: v okresním přeboru startují mládežnické celky – kadeti, mladší žáci a mladší přípravka. Vesmě si vedou dobře, pohybují se v horní polovině tabulky.
Střelci: o osmnáct podzimních branek se rozdělili: 5 – Špicar, 3 – Novotný, 2 – J. Roman ml., Adamec, 1 – Tománek, J. Roman st., Fejfar, L. Rejha, Chramovský, J. Berný.

Skončila podzimní část mistrovských soutěží fotbalistů. Jak hodnotíte vystoupení Milíčevsi v I. B třídě, skupině A, coby nováčka?
Z našeho podzimního vystoupení jsem velice zklamaný. Naše výkony se vůbec nedají hodnotit dobře, ba ani průměrně. Celou podzimní sezonu jsme ve většině zápasů tahali za kratší konec a nebyli jsme schopni se prosadit. Chyběla nám agresivita, bojovnost, nasazení a v neposlední řadě i herní kvalita. Řada hráčů sváděla nelítostný boj se svým sebevědomím a dalšími jinými věcmi, které ale na hřiště vůbec nepatří. Nejvíce mě mrzí, že se po pár špatných výsledcích úplně vytratil týmový duch a na hřišti jsme již nepůsobili jako tým. Zaráží mě i to, jak většina kluků poctivě a pravidelně trénuje, ale zápas prostě a jednoduše nezvládnou.

Získali jste deset bodů a přezimujete na předposledním místě. Je to hodně nebo málo?
Pokud přihlédnu k výkonům a způsobu, jakým jsme se celý podzim prezentovali, jsme rádi alespoň za deset bodů. Ve většině zápasů jsme totiž byli horším týmem a k bodům měli velice daleko.

Který zápas vám udělal největší radost a naopak, který přinesl největší zklamání?
V podzimní části nenajdu jediný zápas, který by mi udělal radost, snad jen prvních 40 minut v Úpici, jsem byl s hrou spokojen, pak přišel kolaps v podobě ztráty třígólového vedení a nakonec jsme odjeli s debaklem. Největší zklamání pro mě bylo všech třináct zápasů a způsob, jakým jsme se prezentovali.

Ve skupině A startuje šest mužstev z Jičínska, odehráli jste pět okresních derby, které bylo nejzdařilejší?
V okresních derby jsme získali pouze jeden bod za remízu se Sobotkou, což hovoří za vše. Derby zápasy jsme herně ani výsledkově nezvládli. Rozhodla zkušenost soupeřů a náš přístup k těmto zápasům.

Nyní následuje zasloužená přestávka a poté zimní příprava. Kdy začne, jaký je její program a na co se hlavně
zaměříte?
Já hlavně doufám, že si hráči přes zimu fyzicky a psychicky odpočinou a naberou čerstvé síly pro jarní část. Zimní příprava začne 24. ledna a bude představovat v jednom týdnu tři tréninkové jednotky a jeden zápas. Zaměříme se samozřejmě na fyzickou kondici a další věci, které jsou pro zimní přípravu typické.

Jaký je váš názor na podzimní část I. B třídy?
Čekal jsem, že soutěž bude hodně vyrovnaná a v tomto směru bude zřejmě pokračovat i na jaře.