SK Janské Lázně – SK Miletín 0:2 (0:1). Od úvodního hvizdu hrbolaté hřiště bránilo výraznější kombinační hře obou týmů, vše se odehrávalo především ve středu pole. Ale pak přišla 13. minuta a první vážnější střela hostí znamenala vedení. Po rohovém kopu se míče na hranici vápna zmocnil Kňourek, který nekompromisní přízemní střelou prostřelil nohy veterána Chrásky v domácí svatyni – 0:1. Domácí hráči poprvé vystrašili M. Kněžourka v miletínské brance ve 20. minutě, kdy musel nebezpečný centr s pomocí břevna likvidovat na rohový kop. Ve 32. minutě se pěkně uvolnil Urban, jeho střela skončila těsně mimo levé tyče branky.

Ve 41. minutě domácí zahrávali přímý kop, k odraženému míči se dostal Kňourek, který předvedl nevídané sólo přes celé hřiště i s nebezpečným zakončením, tentokrát však souboj s Chráskou měl vítěze v podání domácího brankáře, jenž jeho střelu vyboxoval. Ve 44. minutě se po rohovém kopu Miletína a následnému závaru dostal ke střele z hranice vápna Nálevka, avšak jeho pokus skončil o centimetry nad brankou.

Druhý poločas odstartovala střela Krátkého z 25. minuty do náručí připraveného Chrásky. Jinak ale začínali přebírat iniciativu domácí, kteří se snažili o vyrovnání výsledku, nicméně dobře hrající obrana Miletína je do vyložených šancí nepouštěla.

Miletín přečkal úvodní nápor domácích po změně stran a začal vystrkovat růžky, především při brejkových situacích. V 60. minutě jeden takto slibně se rozvíjející brejk Kňourka utnul nepochopitelně odpískaný útočný faul. V 67. minutě přišla krásná akce hostí, kdy míč putoval po ose Machačka – Kučera – Nálevka, ten našel milimetrovým centrem před brankou domácích zcela nepokrytého Urbana, který vsítil miletínskou pojistku – 0:2.

A o dvě minuty později mohlo být pro hostující barvy ještě veseleji, neboť Kňourek dalším centrovaným míčem našel opět volného Urbana, jehož zbrklá hlavička skončila mimo tyče Chráskovy branky. V 71. minutě byl v pohotovosti na druhé straně M. Kněžourek a musel krýt pokus domácího kanonýra Němečka.

V 75. minutě se ke střele z druhé vlny dostal domácí Dvořák, avšak mířil hodně vysoko nad hostující branku. Největší šanci zkorigovat výsledek a zdramatizovat jeho závěr měl v 87. minutě domácí Kult, kterého za miletínskou obranou našel Němeček, ale jeho střela z malého vápna skončila mimo tyče Kněžourkovy branky. Hosté v samém závěru využili obě možnosti ke střídání a protože přečkali i nastavený čas hrací doby, odvážejí si po zásluze z horké půdy v Jánských Lázní „životně“ důležité body.

Fakta – branky: 13. Kňourek, 68. Urban. Rozhodčí: Petr Vašíček (Náchod) – Zdeněk Samko (Náchod), Jaroslav Mlíkovský (Trutnov). ŽK: 4:0. Diváků: 75. SK Miletín: M. Kněžourek – Nosek, Tůma, Jirásko, Kučera – Hátle, Machačka, Krátký, Nálevka (90. L. Kněžourek) – Urban (88. Horák), Kňourek.⋌(ma)