K dlouhodobě zraněnému Jiráskovi, nad jehož další fotbalovou kariérou se stahují mračna, se přidal i L. Kněžourek, Tůma a Samek, z osobních důvodů absentoval i Hátle. Proto z rezervního týmu s áčkem cestovali Jalový a Sopr.

SK Sparta Úpice – SK Miletín 4:1 (2:1). Hosté nemohli začít hůře. Již v 1. minutě napřáhl za hranicí šestnáctky domácí Peterka, na jehož prudkou, leč neumístěnou, střelu doprostřed branky M. Kněžourek kvůli podklouznutí nedokázal zareagovat a domácí tým šel do vedení – 1:0. Inkasovaná branka znamenala šok, ze kterého se hosté horko těžko vzpamatovávali, čehož chtěla Úpice využít k rozhodnutí zápasu. Miletín postupně začal vyrovnávat hru a ve 29. minutě se mu podařilo srovnat i skóre.

Po faulu na Jalového na hranici velkého vápna dostal Machačka příležitost zahrávát přímák, se kterým naložil výtečně, když vymetl šibenici úpické branky – 1:1. Autor hostující branky pak ve 32. minutě jen o centimetry minul tu samou šibenici střelou ze hry. Na druhé straně před M. Kněžourkem hasil požár ve 35. minutě Horák, který odkopl v malém vápně poskakující míč do bezpečí. Vzápětí vytáhl na rok M. Kněžourek velmi dobře kopnutý přímák Fingera. Ve 38. minutě nedokázal slibnou brejkovou akci hostí dotáhnout k zakončení Nálevka. Ve 45. minutě se po taktické chybě hostí dostala Úpice do brejku, který skončil faulem až před hostujícím vápnem. K míči se opět postavil Finger a tentokrát z minisouboje s M. Kněžourkem vyšel vítězně, protože přes zeď trefil výstavně – 2:1

Úvodní šanci po změně stran si vypracoval Miletín, přízemní centr Machačky našel až na zadní tyči číhajícího Kučeru, jehož střela z výhodné parkety skončila mimo úpickou branku. V 51. minutě prostrčil míč Krátký na Jalového, který však nedokázal míč zpracovat a dostat se k zakončení. V 55. minutě odmítl vyrovnání trápící se kanonýr Urban, kterému připravil šanci svým průnikem Kňourek, když slabě zakončil z pěti metrů přímo do náručí Erbena. O vítězi utkání rozhodla 82. minuta, kdy po zbytečné ztrátě míče na vlastní polovině dali hosté domácím šanci, Kulhánek posadil centr na hlavu Kolmana, který ve vzdušném souboji přehlavičkoval Noska, a uklidil míč ke vzdálenější tyči – 3:1. V 89. minutě se M. Kněžourek dopustil hrubé chyby, když mimo vápno netrefil míč, který si našel „žolík“ Winter a pohodlně ho poslal do opuštěné branky – 4:1.

Fakta – branky
: 1. Peterka, 45. Finger, 82. Kolman a 88. Winter – 29. Machačka. Rozhodčí: L. Bednář (Potštejn) – Vojka, Jehlička (oba Rychnov n. Kn.). ŽK: 1:2. Diváků: 75. SK Miletín: M. Kněžourek – Nosek, Kučera, Horák, Poláček – Nálevka (86. Haman), Krátký, Machačka, Kňourek – Jalový (77. Lánský), Urban (84. Sopr).

Antonín Kraus (asistent trenéra): „Viděli jsme vyrovnaný zápas s šancemi před oběma brankami. Ty naše už tradičně zůstaly nevyužity. O výsledku rozhodla naše nedisciplinovanost. Za stavu 2:1 čtvrt hodiny před koncem přestali naši hráči hrát a věnovali se komentářům s rozhodčím a soupeřem, za což přišel trest v podobě dalších dvou branek v naší síti. “⋌ (ma)