Pro pořadatele, Klub malé kopané Lukavec, to byl v pořadí již desátý ročník tohoto zajímavého klání.

I přes nepřízeň počasí se turnaje zúčastnilo deset mužstev, a to nejenom z blízkého okolí, ale i z Prahy a Poděbrad. Výsledky po odehrání všech utkání ve skupinách byly příslibem pro obě domácí družstva z Lukavce.

Jak Stará Garda Lukavec, tak Hluch Lukavec postupovaly přímo do semifinále z prvního místa ve své skupině. V průběhu dalších zápasů domácí týmy svoji formu z úvodu turnaje nepotvrdily.

Do finále se probojovaly Mlázovice a FC Bejčci Praha. To se již hrálo za deště, na značně rozmoklém hřišti, a tak dominovala hráčská vyzrálost fotbalistů z Mlázovic. Hráči Mlázovic zvítězili nad družstvem FC Bejčci Praha 3:0 (Špidlena 2, Zajíček). Prvenství Mlázovic v tomto turnaji bylo již páté v celé desetileté historii.

V boji o třetí místo se proti sobě postavili loňští finalisté, mužstvo Stará Garda Lukavec a Hluch Lukavec. V tomto utkání zvítězilo mužstvo Staré Gardy Lukavec nad Hluchem Lukavec 2:0 (Semerád, Řeháček) a obsadilo bronzový stupínek.

Konečné pořadí: 1. Mlázovice, 2. FC Bejčci Praha, 3. SG Lukavec, 4. Hluch Lukavec, 5. Dynamo Bělá, 6. Global Hořice, 7. FC Sborná Lázně Bělohrad, 8. Mondie Lázně Bělohrad, 9. Chalupáři, 10. Notorlet Poděbrady.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Michal Špidlen z Mlázovic a nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Roman Bradáč, také z Mlázovic.

Zpestřením turnaje bylo vystoupení mažoretek z Nové Paky. Kdo z diváků si chtěl vyzkoušet nějakou středověkou disciplínu, například střelbu z luku, měl možnost po celou dobu turnaje navštívit středověký tábor zbrojnošů.

Završením celého turnaje byla již tradiční diskotéka. Desátý jubilejní ročník turnaje v malé kopané v Lukavci je minulostí, všichni se těší na setkání při dalším turnaji v roce 2012. ⋌Jan Bartoš