Sestupují železnická rezerva a Sokol Jičíněves, který v posledním kole proti Starému Místu podal výborný výkon.

Řada oddílů zakončila sezonu velmi důstojně. V Libuni se rozloučili s hráči, kteří končí činnost, jinde poděkovali funkcionářům za dlouholetou obětavou práci. Sezona skončila, ale už je čas myslet na novou.

Losovací aktiv

Po velmi krátkých prázdninách rozehrají okresní fotbalisté ročník 2008/09. Jeho příprava, včetně rozlosování a termínové listiny, bude hlavní náplní aktivu okresního svazu s oddíly, který se koná ve čtvrtek 10. července od 16 hodin v hostinci „U Růže“ v Radimi. Sportovně technická komise očekává účast zástupců jednotlivých oddílů.

Řada oddílů připravila turnaje v malé kopané. Je potěšitelné, že proběhnou i v místech, kde se fotbal nehraje. Již v sobotu se uskuteční zajímavá klání například v Popovicích, Konechlumí, Libuni, Úbislavících, ale i v Hlásné Lhotě.

Tam má vše na povel Pavel Dubský a dodává: „Udělalo se to přesně podle toho, jak to kdysi dělal Hasan, tedy že by za vesnice mohli hrát jen lidi, co tam bydlí, chalupaří nebo jsou u hasičů, protože pak to každý bral moc prestižně, tahal si tam hvězdy a ten turnaj už ztratil smysl. Zatím je přihlášena domácí Lhota, Březina, Podhradí, Ostružno, Staré Místo, Jivany a ještě nevíme, jestli přijedou Čejkovice a Šlikova Ves , je to jen pro zvané týmy“.