Kopidlno na bronzové příčce je nejlepší ze šesti zástupců okresu v krajské soutěži. A jak to vidí trenér ROMAN HORNA (na snímku), který odpověděl na našich šest otázek?

Skončila podzimní část mistrovských soutěží fotbalistů. Jak hodnotíte vystoupení Kopidlna v I. B.třídě, skupině A?

Vystoupení našeho mužstva bylo jako na houpačce. Dokázali jsme předvádět výborné výkony v kombinaci s mizernými, což celkový dojem poněkud kazí. Nebylo to tím, že by mužstvo a hráči neměli na to předvádět stabilní a kvalitní výkony. Tyto propady způsobil spíše přístup hráčů k předzápasové přípravě a k zápasům samotným, kdy chyběla zejména chuť, nasazení, bojovnost a morálka, převládalo sebeuspokojení, lajdáckost a nechuť chtít se porvat o body a výhru. Problém se týká zejména hráčů mladších ročníků a proto se musím zaměřit zejména na jejich motivaci a myšlení. Jsou to dobří fotbalisté, jen musí vyzrát. Čím dříve, tím lépe.

Získali jste dvaadvacet bodů a přezimujete na třetím místě. Je to hodně nebo málo?
Zcela jednoznačně musím říci, že pro mne je to málo. Očekával jsem něco kolem třiceti bodů po podzimu, takže z tohoto zisku jsem zklamán. Zápasy, které jsme hráli zejména venku – Žacléř, Rudník, Jičín, Libáň, měly skončit ziskem více bodů v náš prospěch. Bohužel, zde se projevily již zmíněné slabiny mužstva. Na druhou stranu je fakt, že máme o tři body více než v minulé sezoně po podzimu a to je pozitivní. Uvidíme, jaký bude konečný sumář celého ročníku.

Který zápas vám udělal největší radost a naopak, který přinesl největší zklamání?
Největší radost mi přinesly zápasy v Janských Lázních, Bílé Třemešné a doma s Trutnovem, Sobotkou a Úpicí. V těchto zápasech kluci odehráli to, na co opravdu mají, a co dokáží, proto i zápas s Úpicí, který sice skončil jako jediný ztrátou bodů, hodnotím pozitivně, když předvedená hra a přístup k zápasu byly dobré. Naopak rozčarován jsem byl ze zápasů v Žacléři, Jičíně a Rudníku, kde jsem předvedli totální herní kolaps.

Ve skupině A startuje šest mužstev z Jičínska, odehráli jste pět okresních derby, které bylo nejzdařilejší?
Nejzdařilejší byl zápas proti Sobotce – doma, kde jsme zejména ve druhém poločase byli jasně lepším týmem a ve výborné atmosféře dotáhli zápas k zisku tří bodů. Těší mne i výhra v posledním kole v Milíčevsi. Naopak jsem čekal více v zápasech v Jičíně a Libáni. Debakl se Starou Pakou doma je kapitolou samotnou, byl to zápas blbec.

I. B TŘÍDA, skupina A
3. TJ Kopildno 7 1 5 34:26 22
Historie: letos v srpnu si klub na víkendových oslavách připomněl 90 let od svého založení.
Současnost: kromě áčka mužů hraje krajskou soutěž i dorost, v okrese nastupují béčko mužů, žáci a přípravka.
Střelci: o 34 podzimních branek se rozdělili – 9 V. Kulhánek, – 6 Odvárko, – 3 J. Dřímal, Komárek, Havelka, – 2 Zedek, Machačný– 1 Krulich, J. Brožíček, T. Klaban. Tři branky za kontumaci s Mladými Buky.


Nyní následuje zasloužená několikaměsíční přestávka a poté zimní příprava. Kdy začne, jaký je její program a na co se hlavně zaměříte?
Do konce roku se pravidelně jednou týdně stále scházíme na fotbálek a takové to lehké protažení. Hlavní přípravné období začne 5. ledna 2012, kdy budeme využívat místních podmínek, jako hala, terény, a zúčastníme se zimního turnaje v Chudonicích. V termínu 17. až 22. ledna pojedeme na zimní soustředění do Jeseníků a doufám, že účast hráčů bude v maximálním počtu. Zaměříme se především na nabrání fyzické kondice a pokusíme se zkvalitnit pohyb bez míče, výběr místa a kombinaci po celém hřišti, včetně psychické odolnosti a sebedůvěry. Je toho dost ke zkvalitnění, ale proto to děláme, abychom šli dopředu, byť mnohým se zdá, že to už dál nejde.

Jaký je váš názor na podzimní část I. B třídy?
Tento ročník kopíruje ten minulý, kdy utekl Chlumec nad Cidlinou a letos Úpice. Tabulka je opět vyrovnaná od druhého místa dolů a jak ukázal průběh podzimu, prohrát může každý s každým bez ohledu na aktuální postavení v tabulce. O to zajímavější celý ročník bude, pokud tedy neberu jasně dominující Úpici, která by tento náskok již neměla ztratit. Na druhou stranu míč je kulatý a kdo ví, co se na jaře bude dít na zeleném pažitu. O záchranu defakto hrají skoro všichni od druhého místa a nikdo nemůže být úplně v klidu. ⋌(jp)