Během soustředění probíhaly tréninky, fotbalová olympiáda, jejímž vítězem se stal Kuba Štipák, druhý skončil Ondra Dufek a třetí kapitán pro novou sezonu, Pavel Horáček. Organizátoři dostatečně využili i miletínského koupaliště, protože si objednali asi to nejlepší počasí z celých prázdnin. Uskutečnil se také výlet do Šťastné země v Radvánovicích a večer kluky čekala stezka odvahy. Jelikož všichni stateční došli do cíle, mohli se zúčastnit turnaje, který miletínský oddíl pořádal.

Již potřetí se uskutečnil turnaj mladších žáků, kteří bojovali O pohár starosty Miletína. Nakonec se zúčastnilo pět družstev, která sehrála své zápasy ve skupině systémem každý s každým.

Do turnaje vstoupili úspěšně fotbalisté Jiskry Hořice, když první zápas porazili TJ Sokol Dohalice 3:2. Výtečně vkročili do turnaje i domácí hráči, neboť soupeřům z Lužan „darovali“ bůra. Největší favorit turnaje, Jiskra Hořice, remizovala s Kobylicemi 1:1, a dala tím šanci dalším týmům, které pošilhávaly po celkovém prvenství. Miletínské hráče však zastavily Dohalice, jenž vyhrály 2:0 a to zejména díky nemohoucnosti domácích vstřelit gól a laciným brankám po chybách miletínského brankáře.

Ve třetím kole potrápily Lužany Kobylice, ale na vítězství to nestačilo a domácí čekala Jiskra Hořice. Hořice si po výborném výkonu připsaly další výhru a kráčely za prvenstvím v turnaji, zatímco domácím se vzdalovala medailová místa. Nicméně šance ještě žila poté co, Kobylice porazily Dohalice 1:0.
Hořice deklasovaly Lužany 8:0 a staly se celkovým vítězem. Domácí Miletín musel v posledním svém zápase porazit Kobylice, zatímco Dohalice by musely klopýtnout s Lužany, které byly zatím bez bodu. Domácí hráči svůj úkol splnili, když Kobylice porazili gólem svého kapitána Pavla Horáčka.

Poslední zápas měl tedy rozlousknout, kdo skončí na třetím až pátém místě za vítěznými Hořicemi a druhými Kobylicemi. Dohalice do zápasu vstoupily špatně, Lužany získaly dvoubrankový náskok, ten však dokázali dohaličtí hráči smazat, v divoké přestřelce nakonec zvítězili 5:4 a získali třetí místo.
Domácí Miletín tak zůstal se stejným počtem bodů, ale s horším vzájemným zápasem čtvrtý a páté skončily Lužany. Nejlepším střelcem turnaje se stal Jarda Tomášek z hořické Jiskry, nejlepším brankářem Honza Ragula z Kobylic a nejlepším hráčem Ondra Dufek z Miletína. Potom už odstartoval nový ročník mistrovských soutěží.⋌ (rr)