Domácí využili jedinou pološanci a jinak za celý zápas ještě jednou vystřelili slabě z dálky.

FC Kostelec n. Orl. – Jiskra Hořice 1:0 (0:0). Celé utkání měli hosté hru plně pod kontrolou, ale gól se jim i díky konstrukci domácí branky nepodařilo vstřelit. „Takto přijít o tři body, to se může stát snad jedině nám“…, říkali po zápase hráči, funkcionáři i fanoušci.

První poločas se odehrával za trvalé převahy hořických hráčů, ovšem příliš šancí si nevytvořili. Největší příležitost měl zhruba ve 30. minutě Nečesaný, ale při postupu na brankáře mu zůstal míč pod nohou a domácí obránci ho „došli“.

V druhém poločase již bylo brankových příležitostí více. Rozhodnutí přišlo v 55. minutě. Nejdříve Ondra Hudek nastřelil poprvé tyč a z protiútoku centroval od pravého rohového praporku Mlynář, míč prošel až na zcela volného Karnase a ten z úhlu prostřelil Žižku.

Potom se už hrálo většinou na polovině domácích, ale branky se Hořičtí nedočkali. Příležitosti byly. V 60. minutě se před vápnem dobře uvolnil Melaga, byl zkosen domácím obráncem, ale kromě přímého kopu z toho byla jen žlutá karta pro hráče Kostelce. V 65. minutě se dostal dobře do vápna Kramule přihrál před branku Hudkovi, ale ten při střele uklouzl a trefil domácího brankáře do nohy.

Ještě v 85. minutě pronikl z leva do vápna Dvořák, obstřeloval brankáře, ale míč se znovu odrazil od tyče ven z branky. Ve zbytku utkání už domácí zakopávali míče a těsnou výhru udrželi.

Škoda, znovu třikrát škoda - při vší úctě k soupeři - s takovým mužstvem prohrát je obrovský hazard s umístěním v tabulce.

Fakta – branky: Karnas. Rozhodčí: P. Průcha – Krotil, Hájek. ŽK: 3:2 (Kočí, Pour). Jiskra Hořice: Žižka – Lacina, Rychtera, Kočí, Žáček (75. Stuchlík) – Dvořák, Melaga, D. Palm (67. Pour), Nečesaný – Vávra (58. Kramule), Hudek.

V sobotu zajíždějí hořičtí fotbalisté do Trutnova proti místní rezervě (15). ⋌(jh)